Liga Mistrzów. Real Madryt w półfinale z Barceloną

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Real Madryt pokonał Tottenham Hotspur 1:0 (0:0) i awansował do półfinału rozgrywek.

Santiago Bernabeu / Fot. Daniel Schroeder, C.C. 2.5W rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów, Real Madryt pokonał 1:0 (0:0) Tottenham Hotspur i dopełnił formalności odnośnie awansu do półfinału rozgrywek.

Mimo dużej zaliczki po pierwszym meczu (Real wygrał 4:0), Królewscy w meczu z Tottenhamem wyszli w podstawowym składzie. Widać jednak było, iż traktują ten mecz ulgowo, niczym sparing przed ciężkim pojedynkiem z FC Barceloną. W związku z tym po pierwszej części meczu mieliśmy bezbramkowy remis. Na samym początku drugiej połowy potężnie huknął Cristiano Ronaldo i piłka po błędzie bramkarza gospodarzy wpadła do bramki. Jak się okazało była to pierwsza i ostatnia bramka tego spotkania. W dalszej części spotkania oba zespoły niezbyt rwały się do ataków. Na boisku dominował futbol radosny, niczym w Brazylii, a nie na europejskim stadionie.

Real w rewanżu z Tottenhamem dopełnił formalności, przy małym nakładzie sił. Dzięki bramce Cristiano Ronaldo w 50. minucie meczu, Królewscy bez problemów dostali się do półfinału Ligi Mistrzów. W tym właśnie meczu czeka już na Real, FC Barcelona. W najbliższym czasie te zespoły spotkają się ze sobą, aż cztery razy.

Tottenham Hotspur - Real Madryt 0:1 (0:0)
Bramka: Cristiano Ronaldo (50)
pierwszy mecz 0:4 dla Realu, awans Real Madryt

W innym ćwierćfinałowym środowym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało Inter Mediolan 2:1 (1:0). Niemiecki zespół jest zdecydowanie największa sensacją tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Inter Mediolan 2:1 (1:0)
Bramki: Raul (45), Hoewedes (82) - Motta (49)
pierwszy mecz 5:2 dla Schalke, awans Schalke 04 Gelsenkirchen