Liga Mistrzów. Real Madryt zagra w ćwierćfinale

Real Madryt pokonał 3:0 (1:0) Olympique Lyon w rewanżu 1/8 Ligi Mistrzów. W drugim środowym spotkaniu Chelsea Londyn bezbramkowo zremisowała z FC Kopenhaga.

/ Fot. PA/BALLESTEROSPo ciekawym widowisku Real Madryt pokonał 3:0 (1:0) Olympique Lyon w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu we Francji padł remis 1:1. Dzięki wygranej Królewscy po raz pierwszy od sześciu lat znaleźli się w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.

Od samego początku zespół z Madrytu grał zdecydowanie lepiej. Olympique Lyon przez większość czasu ograniczył się do przeszkadzania graczom Realu. Francuzi dali radę skonstruować zaledwie parę akcji ofensywnych, jednak żadna z nich realnie nie zagroziła bramce gospodarzy. Podopieczni Jose Mourinho byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania. Dużo biegania, wychodzenia do gry, lecz również szybki powrót do defensywy i pressing na przeciwniku. Konsekwentna gra "Los Blancos" doprowadziła w 37. minucie do strzelenia gola. Po ładnej dwójkowej akcji Ronaldo - Marcelo, bramkę zdobył ten drugi wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. W drugiej połowie Real Madryt stłamsił Olympique Lyon i strzelił jeszcze dwa gole. Ich autorami byli Karim Benzema oraz Angel Di Maria odpowiednio w 66. oraz 76. minucie meczu. Zespół z Madrytu mógł pokusić się jeszcze o jedną bramkę, jednak zabrakło trochę szczęścia. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Real Madryt pokonując Olympique Lyon odczarował 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów, której zawodnicy tego klubu nie mogli pokonać od sześciu lat. Oprócz wygranej Jose Mourinho może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy przez pełne 90 minut, bez względu na wynik, walczyli o upragniony awans. Obecnie wszyscy czekamy na piątkowe losowanie par ćwierćfinałów LM, w których Real może trafić na FC Barcelonę.

Real Madryt - Olympique Lyon 3:0 (1:0)
Bramki: Marcelo (37), Karim Benzema (66), Angel di Maria (76)
Pierwszy mecz: 1:1; awans - Real Madryt

Oprócz konfrontacji w Madrycie innym meczem rozgrywanym w środę 16.03 była potyczka Chelsea Londyn z FC Kopenhaga. Na boisku w Londynie padł bezbramkowy remis, jednak w pierwszym meczu tych drużyn wygrała Cheslea, która awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Chelsea Londyn - FC Kopenhaga 0:0
Pierwszy mecz: 2:0, awans - Chelsea Londyn