Liga Mistrzów: Rhein-Neckar Lowen zatrzymane przez mistrza Polski

Sensacyjny wynik padł w drugim meczu grupy B Champions League. Vive Targi Kielce na wyjeździe zremisowało z Rhein-Neckar Lowen 29:29.

Henrik Knudsen był bohaterem pierwszego meczu kielczan w Lidze Mistrzów. Przeciwko Gorenje Valenje rzucił aż 15 bramek! / Fot. Paweł Cieśla, http://commons.wikimedia.orgTrzeba uwzględnić, że "Lwy" to ubiegłoroczni półfinaliści tych elitarnych rozgrywek. Poza tym ubiegły sezon Rhein-Neckar Lowen zakończyło na trzecim miejscu w Bundeslidze. W kadrze zespołu aktualnie grają dwaj reprezentanci Polski - Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

Podopieczni Bogdana Wenty do przerwy przegrywali 17:15. W końcówce drugiej połowy, po rzucie Tomasza Rosińskiego, kielczanie zdołali doprowadzić do remisu. Decydujący gol padł na trzy sekundy przed zakończeniem spotkania.