Liga Mistrzów. Tottenham eliminuje Milan

Na White Hart Lane odbyło się spotkanie rewanżowe w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Tottenhamem Hotspur, a AC Milan. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Kogutów 1:0. W rewanżu padł bezbramkowy remis. Taki wynik dał awans Tottenhamowi.

Stadion Tottenhamu / Fot. InkibooW pierwszym meczu między tymi drużynami, rozegranym w Mediolanie, górą okazali się Anglicy, którzy pokonali Milan 1:0. Przed wielką szansą awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, stanęła drużyna trenera Redknappa. Jej przeciwnik to siedmiokrotny zdobywca trofeum tych rozgrywek. Mimo wielkich nazwisk, w tej edycji zespół nie jest w optymalnej formie i w konfrontacji z Tottenhamem nie występował jako faworyt. Rewanż zakończył się wynikiem remisowym 0:0, co dało historyczny awans do dalszej rundy drużynie Tottenhamu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków piłkarzy Milanu. W 26. minucie bliski zdobycia bramki był Robinho, ale z linii bramkowej piłkę wybił Gallas. Do przerwy drużyna z Mediolanu jeszcze kilka razy miała szanse na zdobycie bramki, ale nie wykorzystała sytuacji i zespoły do szatni schodziły bez zdobytych bramek.

Tottenham znalazł się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W drugiej części spotkania kibice mogli oglądać dobry mecz. Dużo walki, wiele sytuacji bramkowych, lecz żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę. Zawodziła skuteczność piłkarzy obu zespołów. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Tottenham – Milan 0:0

Skład Milanu: Abbiati, Abate, Silva, Nesta, Jankulovski, Seedorf, Boateng, Flamini, Pato, Robinho, Ibrahimovic.
Skład Tottenhamu: Gomes, Ekotto, Dawson, Gallas, Czorluka, Lennon, Modric, Sandro, Van der Vaart, Pieenaar, Crouch.

W drugim spotkaniu Schalke podejmowało u siebie Valencię. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Taki wynik dał awans zespołowi z Niemiec.