140759 miejsce

Liga Mistrzów: Vive deklasuje Chambery

Vive Targi Kielce w fantastycznym stylu pokonało francuskie Chambery Savoie 31:22 (14:12) w spotkaniu 5. kolejki grupowej edycji Ligi Mistrzów.

Trener Vive Kielce Bogdan Wenta / Fot. PAPDo przerwy wynik był wyrównany. Przez znaczną część pierwszej połowy utrzymywał się remis. Vive zdołało dwa razy odskoczyć na dwa punkty. Pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 14:12 dla mistrzów Polski.

Po powrocie na parkiet Vive zdeklasowało rywala. Wspaniale spisywała się kielecka obrona i bramkarz. Do tego doszła nieskuteczność rzutów oddanych przez Francuzów. Podopieczni Bogdana Wenty odskakiwali rywalom już na 10 trafień i nie zamierzali odpuszczać. Dobrze zorganizowana obrona, atak pozycyjny a także szybkie kontry sprawiły, że kielczanie wygrali 31:22.

Po meczu z Chambery Vive zajmuje trzecie (premiowane awansem) miejsce w grupie, z dorobkiem siedmiu punktów.

Następny mecz Ligi Mistrzów z udziałem mistrza Polski odbędzie się 19 listopada, kiedy to Vive ponownie podejmie Chambery, tym razem na wyjeździe.