Liga Mistrzów-rewanże. Manchester City kontra Paris Saint-Germain

Justyna Borowiecka
Fot: Logo Champions League. Logo Ligi Mistrzów.
W Champions League rozpoczynają się rewanżowe mecze ćwierćfinałowe. Jak poradzi sobie Manchester City w meczu przeciwko Paris Saint-Germian?

Manchester City i Paris Saint-Germian to tylko dwie z ośmiu drużyn, które zakwalifikowały się do ćwierćfinału tegorocznej Ligi Mistrzów.

Porównując bieżący sezon ligowy w Premier League i Ligue 1, zauważymy, że Manchester City wypada w lidze angielskiej średnio, nie może pokonać drużyn takich jak Leicester City czy Tottenham Hotspur. Natomiast Paris Saint-Germian jest już pewne kolejnego mistrzostwa Francji, ponieważ spisuje się bardzo dobrze.

Zawodnicy Manchester City od początku lutego przegrali na własnym obiekcie aż trzy mecze ligowe – z Leicesterem City 1:3 (0:1)* w 25. kolejce, z Tottenhamem Hotspur 1:2 (0:0)* w 26. kolejce i Manchesterem United 0:1 (0:1)* w 31. kolejce.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów
W 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester United w pierwszym meczu wygrał z Dynamo Kijów 1:3 (0:2)*, po bramkach zdobytych przez Sergio Aguero (w 15’), Davida Silva (w 40’) i Yaya Toure (w 90’). Honorowego gola dla Dynamo zdobył Vitaliy Buyalskyy w 58 minucie. Mecz rewanżowy Manchesteru z Dynamo zakończył się bezbramkowym remisem, ale bramki zdobyte przez Manchester w pierwszym meczu dały awans do ćwierćfinału.

Zawodnicy Paris Saint-Germian w 1/8 finału spotkali się z Chelsea Londyn. W pierwszym meczu wygrali 2:1 (1:1)* po bramkach Zlatana Ibrahimovica (w 40’) i Edinsona Cavani (w 78’). Jednego gola dla Chelsea zdobył John Obi Mikel (w 46’). Mecz rewanżowy na Stamford Bridge wynikiem pozytywnym zakończył się dla paryżan. Wygrali oni 1:2 (1:1)*, po bramkach Adriena Rabiota (16’) i Zlatana Ibrahimovicia (w 67’). Diego Costa trafił dla Chelsea (w 27’), ale The Blues nie zdołało odrobić strat bramkowych i na tym etapie rozgrywek musiało pożegnać się z Champions League.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zakończył się remisem, jak będzie w meczu rewanżowym?
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Paris Saint-Germian zremisował z Manchesterem City 2:2 (1:1)*. Gra obydwu drużyn była bardzo wyrównana, zawierała sporo akcji. Bramkarz Joe Hart obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia, co mogło się podobać publiczności. Anglicy prowadzili od 38 minuty, po bramce zdobytej przez Kevina De Bruyne. Z prowadzenia cieszyli się tylko 3 minuty, bo w 41 minucie wyrównał Zlatan Ibrahimovic. Adrien Rabiot zdobył drugiego gola dla paryżan w 60 minucie, a Fernandinho wyrównał na 2:2 w 72 minucie.

Przeczytaj cały tekst:
Przeczytaj cały tekst: Liga Mistrzów, ćwierćfinał – rewanże. Manchester City kontra Paris Saint-Germain