Facebook Google+ Twitter

Liga PlayStation wciąż trwa

Jeszcze w trzech miastach odbędzie się w sierpniu Liga PlayStation – cykl imprez, podczas których można zagrać w gry na konsolę PlayStation 2 i wygrać konsolowe nagrody

LIGA PlayStation w Warszawie. Zdjęcie: Joann Kornas.Każdy może przyjść i na miejscu zapisać się na konkurs. Jedynym warunkiem jest utworzenie dwu- lub trzyosobowej drużyny. Eliminacje wyłaniają 32 drużyny, z których każda zmierzy się w pięciu grach: "Tourist Trophy" (wyścigi motocyklowe), "WRC Rally Evolved" (rajdy samochodowe), "SingStar’80s" (karaoke, także z polskimi piosenkami), "Soulcalibur III" ("bijatyka") oraz World Tour Soccer II (piłka nożna). Na zwycięzców czekają konsole i gry do nich. Nie biorący udziału w turnieju, mogą w tzw. "strefie rozrywkowej" zagrać w "Tekken: Dark Ressurection" na przenośną konsolę PlayStation Portable oraz w inne gry na PS2.

Jak wygląda organizacja? Nazwa "impreza" w stosunku do 3 namiotów i furgonetki z grami użyta jest zdecydowanie na wyrost, podobnie jak określenie "strefa rozrywkowa" w odniesieniu do namiotu z kilkoma grami. W owej "strefie" były tylko 3 stanowiska z tak promowaną grą "Tekken". Ciekawostkę stanowił widok... siedmiolatka grającego w God of War, grę dozwoloną od lat 18. Urocza sytuacja, zwłaszcza, jeśli weźmieny pod uwagę, że kilka dni temu media LIGA PlayStation w Warszawie. Zdjęcie: Joanna Kornas.mówiły o projekcie ustawy, która ma chronić nieletnich przed drastycznymi treściami zawartymi między innymi w grach. Stanowisko z grą nie miało żadnej informacji o ograniczeniu wiekowym. Nikt nie pilnował, kto gra. Czyżby profesjonalny personel po prostu nie wiedział, jakie gry udostępnia?

Liga ma być nastawiona na ludzi nie grających na co dzień, ale dobór gier na turniej nie sprzyja raczej przyciągnięciu gapiów. Zamiast gier prostych, są takie, które "trzeba umieć", co może odstraszyć potencjalnych zainteresowanych.

Jeśli jednak ktoś spędza wakacje w mieście i się nie boi – może przyjść, może coś wygra. Jeśli przyjdzie sam, by tylko popatrzeć bądź pograć w "strefie rozrywkowej", raczej traci czas. "Impreza" jest zwyczajnie nudna, jeśli nie bierze się udziału w turnieju.

Liga PlayStation odbędzie się jeszcze w:
6.08. w Rzeszowie,
10.08 w Bydgoszczy
12.08 w Gdańsku.

Szczegóły na http://www.playstation.pl/start.php .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.