Liga Światowa 2011. Polacy pokonali USA 3:0

Piątkowe spotkanie Polaków z Amerykanami, pierwsze w tegorocznej Lidze Światowej, zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu. Polska drużyna pokonała mistrzów olimpijskich 3:0.

Nowakowski i Żygadło bronią atak Priddy-ego / Fot. Krzysztof Dudek Mecz mógł się podobać ośmiotysięcznej publiczności zebranej w Atlas Arenie w Łodzi. W pierwszym secie Polacy po pierwszych dwóch serwisach przegrywali 0:2, by doprowadzić rywalizację do stanu 8:2 i zeszli na pierwszą przerwę techniczną jako zwycięscy. Styl gry polskich siatkarzy nie zmienił się i w dalszym ciągu dążyli do wygranej. Na drugą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 16:8, by wygrać pierwszy set 25:20. Na pierwszy plan w polskiej reprezentacji wybijał się Bartosz Kurek, który gra bardzo dojrzałą piłkę i potrafi bardzo dobrze mobilizować całą drużynę.

Na drugi set Polacy wyszli skoncentrowani, co było widać podczas pierwszych zagrań; determinacja i mobilizacja drużyny były ogromne lecz początkowo Polacy "gubili" punkty, więc Amerykanie wyszli na prowadzenie, schodząc na przerwę techniczna z wynikiem 5:8. Po przerwie gra naszej drużyny zmieniła się. Mobilizację zastąpiła lekkość i pewność siebie, która doprowadziła mecz do stanu 15:16, ale to znów Amerykanie schodzili szczęśliwi na drugą przerwę techniczną. Ostatecznie dzięki dobrym blokom Polaków i dobrej grze z ataku nasz zespół wygrał cały set 25:22.

Woicki, Nowakowski i Kurek w bloku / Fot. Krzysztof Dudek W bloku Kurek, Kosok, Bartman atakuje William Priddy / Fot. Krzysztof Dudek

W trzecim secie, Polacy gładko i pewnie doprowadzić stan rywalizacji do 8:3 i zeszli zwycięsko na przerwę techniczną. Amerykanie nie byli w stanie podjąć walki z naszymi siatkarzami i po bardzo dobrej grze Bartosza Kurka i Zbigniewa Bartmana na drugą przerwę techniczną schodziliśmy przy stanie 16:11, a po niej Polacy spokojnie kontrolowali grę do stanu 20:16. Potężne serwisy Zbigniewa Bartmana i udana gra blokiem doprowadziły naszych do zwycięstwa trzeciego seta 25:19.

Andrea Anastasi trener reprezentacji Polski / Fot. Krzysztof Dudek Zmiana trenera z Daniela Castelaniego na Andrea Anastasiego odmieniła styl gry polskiej reprezentacji. Miejmy nadzieję, ze nie będzie to pojedynczy zryw a długotrwała dobra passa, która będzie cieszyła kibiców.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Kurek, który rozegrał fenomenalne spotkanie zdobywając 23 punkty.