Facebook Google+ Twitter

Liga Światowa 2012. Brazylia gładko pokonała Finlandię 3:0

W drugim spotkaniu, rozpoczynającym katowicki turniej Ligi Światowej aktualni mistrzowie globu - Brazylijczycy dość szybko wygrali z Finami 3:0. Goście z północy nie podołali wyzwaniu, jakim był mecz z tak utytułowaną drużyną.

Reprezentacja Finlandii tuż przed meczem z Brazylią / Fot. Piotr DrabikFińscy siatkarze prowadzeni przez Daniela Castellaniego, napędzili w poprzedniej kolejce rozgrywek Ligi Światowej stracha m.in. polskiej reprezentacji. Przed konfrontacją z Brazylią (aktualni mistrzowie globu z 2010 r. i liderzy światowego rankingu FIVB), Finowie nie byli stawiani w roli faworytów - ostatecznie polegli w starciu z Canarinhos 3:0 w setach. Na początku pierwszego seta, goście z północy zdołali zdobyć prowadzenie 3:2, ale i rywale szybko pochwycili wiatr w żagle i to oni dyktowali warunki gry. Dzięki atakom Dante Brazylijczycy odskoczyli Finom aż dziesięcioma punktami. Gwoździem do porażki zespołu Daniela Castellaniego był blok Theo - pierwszy set wygrali goście z ameryki łacińskiej do 13.

Reprezentacja Brazylii tuż przed spotkaniem z Finlandią / Fot. Piotr DrabikKolejna część spotkania zaczęła się od większego zrównoważenia. Gra punkt za punkt trwała aż do stanu 5:5 i podobnie jak w pierwszym secie Canarinhos po przerwie technicznej szybko odskoczyli rywalom. Ricardinho Sidão i spółka z każdym punktem pokazywali swoją przewagę nad rywalami. Finom udało się "wyrwać" zaledwie 14 punktów. W ostatniej partii Thiago Alves zastąpił Dante i przez to gra brazylijskich siatkarzy nabrała jeszcze na jakości i skuteczności. W trzecim secie mimo ofiarności Finów jak na dłoni było widać, że pogodzili się z porażką. Ostatecznie polegli znów do 14, i w całym meczu 3:0 w setach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.