Liga Światowa 2013. Polacy wygrali z USA 3:1 we Wrocławiu

Polska pokonała we Wrocławiu reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:1. Nasza drużyna ciągle liczy się w walce o awans do finału Ligi Światowej. Graczem meczu został wybrany Paweł Zatorski.

Po meczu: Polska zasłużenie pokonała reprezentacje USA. Dzięki drugiemu zwycięstwu, Biało-Czerwoni ciągle mają Rozgrzewka po wygranym meczu obowiązkowa. / Fot. Paweł Kiliański szansę na awans do finału Ligi Światowej. Decydujące mecze odbędą się już za tydzień w Warnie z Bułgarią. Dziękujemy za śledzenie relacji.

Po meczu: MVP zostaje Paweł Zatorski - cichy bohater.

25:23 Ależ nerwowa końcówka! Jakub Jarosz uderza, piłka odbija się od potrójnego bloku i ląduje w aut! Wygrywamy cały mecz 3:1!

24:22 Zawodnicy USA bronią trzecią piłkę meczową. O przerwę prosi trener Anastasi.

24:19 Amerykanin wpada w siatkę. Piłka meczowa dla Polski!!!

23:19 O czas prosi polski trener. Wszyscy kibice oglądają mecz na stojąco.

23:17 As serwisowy! Bartosz Kurek trafił w takim momencie!

21:17 Holt uderza z zagrywki w siatkę. Ależ ważny punkt dla Polaków!

20:16 Jarosz wyrasta na bohatera meczu. Piękny atak po prostej, poezja!

18:15 Sędziowie po raz kolejny mylą się na korzyść Amerykanów.

17:14 Potrójny blok Amerykanów, Jarosz nie miał szans się przebić.

17:12 Jarosz uderza po skosie, piłka ląduje w okolicach dziewiątego metra.

16:11 Polacy schodzą na przerwę techniczną prowadząc pięcioma punktami!

15:11 Marcin Możdżonek uderza ze środka, Polacy zdobywają 15 punkt.

13:11 Clark uderza z lewego skrzydła daleko w aut, kolejny punkt dla Biało-Czerwonych.

11:10 Holt ponownie uderza asa serwisowego.

11:9 Sędziowie uznali, że błędu nie było.

11:9 Sędziowie sprawdzają, czy Amerykanie nie przekroczyli linie środkową boiska na prośbę Polaków.

11:8 Przerwa dla Amerykanów.

9:8 Bartosz Kurek atakuje na potrójnym bloku. Piłka po bloku wychodzi na aut.

8:7 Jakub Jarosz obija blok rywali, schodzimy na pierwszą przerwę techniczną prowadząc!

5:6 Złe przyjęcie Polaków, piłka przechodzi na drugą stronę, a tam Holt już wykorzystuje ten prezent.

5:4 Blok Kuby Jarosza, prowadzimy.

4:4 Kolejny Amerykanin psuje zagrywkę, ależ oni się mylą.

3:3 Clark z zagrywki uderza w spooory aut.

2:1 Holt ponownie as serwisowy z zagrywki, trafia idealnie pomiędzy naszych zawodników. Marcin Możdżonek w akcji! / Fot. Paweł Kiliański

0:0 Zaczynamy czwarta partię

IV Set

25:20 Michał Winiarski atakuje po skosie, trafia w boisku i wygrywam trzeciego seta. W cały meczu jest 2:1 dla Polaków!

24:20 Piotr Nowakowski trafia ze środka, mamy piłkę setową!

23:19 Kurek z trudnej piłki atakuje, piłka ląduje w boisko. O czas ponownie prosi trener USA.

22:18 O czas prosi trener Amerykanów.

21:18 Jarosz uderza w blok rywali, na szczęście dla nas piłka wychodzi na aut.

20:17 Anderson trafia z zagrywki w siatkę. Wchodzimy w decydujący moment seta!

18:16 Polacy wpadają w siatkę, punkt dla Amerykanów.

17:14 Ponownie Nowakowski atakuje środkiem, mamy kolejny punkt.

16:13 Przesunięta krótka Polaków i schodzimy na przerwę techniczna prowadząc.

14:12 Anderson ponownie uderza jak z armaty. Cóż za mecz tego zawodnika!

13:11 Anderson znalazł lukę w polskim bloku i zdobywa punkt.

12:10 Nowakowski już drugi raz dzisiaj psuje zagrywkę.

11:9 Clark wisiał w powietrzu dobre kilka minut i uderzył w okolice dziewiątego metra.

10:7 As serwisowy Kuby Jarosza! Ależ szczęście naszej reprezentacji.

8:5 Polacy schodzą na przerwę prowadząc, dobrze, że zapomnieliśmy szybko o tamtym secie...

7:5 Winiarski ponownie w aut z zagrywki.

6:4 Anderson uderza w polski blok, niestety piłka ląduje na aucie.

5:2 Blok Możdżonka, mamy kolejny punkt. Dobrze zaczynamy tego seta.

4:2 Clark przekracza linię dziewiątego metra podczas zagrywki.

0:0 Rozpoczynamy trzecią odsłonę

III Set

17:25 Niestety, wyraźnie przegrywamy drugiego seta. W całym meczu jest remis. Czeka nas dłuższa przerwa.

17:24 Piłka setowa dla USA.

17:23 Kurek po ataku w siatkę. Trener Polaków prosi o czas.

17:22 Michał Winiarski daleko w aut po zagrywce.

16:21 Co się dzieję!? Pechowa seria Polaków, tracimy kolejne punkty.

16:19 Polacy stanęli. Trener Biało-Czerwonych zdecydował się na przerwę.

16:17 Dobra kiwka rozgrywającego USA, polski blok zaspał.

16:15 Amerykanie ponownie mylą się w zagrywce. Tym razem Holt daleko poza boisko.

16:14 Przesunięta krótka Amerykanów. Schodzimy na przerwę techniczną przegrywając dwoma punktami.

15:13 Minimalny aut po bloku Polaków. Amerykanie odskakują na dwa punkty.

13:13 Clark trafia w siatkę podczas zagrywki.

12:12 Walka punkt za punkt. Kurek nad blokiem rywali.

11:11 Przesunięta krótka Amerykanów, pewny punkt.

10:10 Anderson z drugiej linii, remis na tablicy wyników.

10:8 Kurek atakuję z drugiej linii, mamy dwupunktowe prowadzenie.

9:7 Możdżonek przegrywa "przepychankę" na siatce, punkt dla USA.

8:6 dla Polski, schodzimy na przerwę techniczną prowadząc!

7:6 Jarosz zostaje zablokowany przez podwójny blok Amerykanów.

7:5 Anderson nad naszym blokiem.

6:3 Ponownie Nowakowski, szczęśliwie po rękach blokujących.

3:2 Amerykanie gonią, trzeba przyjąć zagrywkę.

3:0 Nowakowski z przesuniętej krótkiej huknął jak z armaty!

2:0 Amerykanie wpadają w siatkę, Polska prowadzi dwoma punktami.

0:0 Rozpoczynamy druga odsłonę. Kibice podczas Mazurka Dąbrowskiego. / Fot. Paweł Kiliański

II Set

25:23 Amerykanin psuje zagrywkę, pierwszy set dla Polaków!

24:23 Nie jest dobrze, jeden punkt przewagi.

24:22 Dwie piłki setowe obronione przez Amerykanów, czas dla Andrea Anastasiego.

24:20 Mamy piłkę setową!

23:20 Łukasz Żygadło zdobywa punkt z zagrywki, bardzo dobry flop.

22:20 Niezawodny Jakub Jarosz zdobywa punkt, jak on frunie w powietrzu.

21:18 Druga przerwa dla Amerykanów.

20:18 Anderson pomylił się z zagrywką.

19:17 Kurek kolejny raz atakuje skutecznie, mamy punkt.

17:16 Cóż za seria Amerykanów.

17:15 O przerwę prosi Andrea Anastasi.

17:15 Topnieje przewaga Polaków. Holt dobrze serwuje.

17:12 Pewny atak Kurek, jak on to zrobił?! Mamy pięć punktów przewagi!

16:12 Polacy atakują środkiem, Możdżonek zdobywa kolejny punkt. Mamy przerwę techniczną.

14:10 dla Polski. Bardzo dobry atak Clarka.

14:9 dla Polski. USA psuje zagrywkę.

13:8 dla Polski. Pięć punktów przewagi naszego zespołu.

12:8 dla Polski. Michał Winiarski bardzo dobrym atakiem zapewnia punkt Biało-Czerwonym.

11:7 Przerwa dla USA.

11:7 dla Polski. Bardzo dobra zagrywka Kurka, przyjmujący USA bez szans.

8:7 dla Polski. Clark zgubił polski blok, punkt dla USA.

8:6 dla Polski. Schodzimy na przerwę techniczną prowadząc!

6:6 Anderson huknął jak z armaty. Polacy bez szans w obronie.

5:5 Ciarelli psuje zagrywkę. Mamy remis.

1:1 Kurek atakuje z prawej strony, zespół USA bez szans.

0:0 Rozpoczynamy drugie spotkanie pomiędzy Polska, a USA!

I Set

Przed meczem:Witamy na boisku "szóstki" obu państw.

Przed meczem: Wysłuchaliśmy już hymnów obu reprezentacji. Podczas Mazurka Dąbrowskiego kibice utworzyli biało-czerwoną flagę z kartoników. Hala Stulecia wypełniona jest po brzegi, zapowiada się wspaniały mecz!

Przed meczem: Obie reprezentację są już na parkiecie i rozpoczęły rozgrzewkę. Polscy kibice przywitali naszą drużynę brawami. Liczymy na fantastyczny doping!

Dwa dni temu w katowickim Spodku Biało-Czerwoni rzutem na taśmę pokonali drużynę Stanów Zjednoczonych 3:2. Wygrana Czy Polacy pokonają USA we Wrocławiu? / Fot. Paweł Kiliańskiprzedłużyła nadzieję Polaków na wyjazd na finał Ligi Światowej 2013. Emocji nie brakowało, miejmy nadzieje, że taki sam zacięty mecz zobaczymy dzisiaj w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Składy:

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Grzegorz Kosok, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Łukasz Żygadło, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski, Marcin Możdżonek.

USA: Matthew Anderson, Dvid Lee, Paul Lotman, Kawika Shoji, Murphy Troy, Antonio Ciarelli, Carson Clark, Maxwel Holt, Garret Muagututia, David Smith, Erik Shoji.