Liga Światowa. Po dobrym meczu Brazylijczycy ograli Polaków

Ostatnia kolejka rundy interkontynentalnej Ligi Światowej rozpoczęła się od przegranej Polaków w meczu z Brazylijczykami. Podopieczni Bernardo Rezende pokonali biało-czerwonych 3:1 w katowickim Spodku, w obecności jedenastu tysięcy widzów.

Polska przegrała z Brazylią / Fot. PAP/Andrzej GrygielKońcówka dla Brazylijczyków

Premierowa odsłona stała na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć fakt, iż niemal do samego jej końca toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem schodzili gospodarze, po skutecznym ataku Michała Ruciaka.

Po powrocie na boisko Polacy stawiali opór Mistrzom Świata do stanu 20:20. Wprawdzie chwilę wcześniej błąd przejścia linii końcowej popełnił Lucas i było 18:17 dla biało-czerwonych, to w decydujących momentach Brazylijczycy włączyli swój „drugi bieg” i znaleźli receptę na Bartosza Kurka. Najpierw Sidao „ustrzelił” zagrywką młodego przyjmującego, po chwili ten nadział się na szczelny blok Canarinhos, a całość efektownym zbiciem z szóstej strefy zakończył kluczowy siatkarz przyjezdnych, Dante.

Gospodarze „odwrócili” sytuację

Druga partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Ku uciesze, jak zawsze licznie zgromadzonych i niezwykle głośno dopingujących polskich kibiców, od drugiego czasu technicznego to podopieczni Andrei Anastasiego dyktowali warunki w decydujących momentach.

Brazylijczycy zaczęli popełniać błędy - począwszy od złego rozegrania i braku komunikacji, na co zareagował Bernardo Rezende, prosząc o przerwę, przez ataki w aut lub blok, po zepsute serwisy. Należy również przyznać, że taki obrót spraw to nie tylko zła gra gości, ale i bardzo dojrzała oraz spokojna Polaków. Od wyniku 19:17 biało-czerwoni zdobyli 5 „oczek” z rzędu.