112623 miejsce

Liga Światowa. Polacy wygrywają z Bułgarią w tie-breaku!

Polscy siatkarze wygrali z Bułgarią w swoim pierwszym meczu finałów Ligi Światowej w Ergo Arenie. Po dramatycznej końcówce, Polacy zwyciężyli w tie-breaku 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13).

Sonda

Które miejsce zajmą Polacy w finałach Ligi Światowej?

W pierwszym secie Polacy potrafili wypracować sobie przewagę nawet 5-punktową, przy stanie 11:6. Chociaż Bułgarzy próbowali dogonić naszych reprezentantów i w końcówce mieliśmy wynik 21:18, to ostatecznie Kurek i spółka wygrali 25:20.

Drugi set rozpoczął się po myśli gości, którzy prowadzili 2:0 i 7:5. Polacy jednak podnieśli się i wyszli na prowadzenie, najpierw 16:14, potem 18:16 i w końcu 23:22. Niestety przy następnych zagraniach mylili się m.in. Ruciak oraz Bartman, a Bułgarzy skrzętnie to wykorzystali i wygrali drugiego seta 25:23.

Niestety w trzecim secie Polacy dali się całkowicie zdominować Bułgarom i nawet przez moment nie zagrozili rywalom. Ostatecznie przegrali trzeciego seta 14:25.

Czwarty set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Jednak przy stanie 6:5 Polakom udało się odskoczyć rywalom na trzy oczka (8:5). Do samego końca seta Polacy utrzymywali bezpieczne prowadzenie, nawet 5-punktowe. Tej przewagi nie zaprzepaścili na szczęście w końcówce tej części gry, kiedy wdarło się w ich szeregi rozluźnienie. Bułgarzy "doszli" Polaków na 22:24 ale właśnie wtedy udało nam się skończyć decydujący atak. W czwartym secie nasze "Orły" wygrywają 25:22.

W tie-breaku wydawało się, że Polakom nic złego nie może się stać. Nasi siatkarze prowadzili już 11:4 i wszystko wskazywało na to, że bez problemu pokonają Bułgarów. Jednak po raz kolejny Polacy udowodnili, że potrafią roztrwonić każdą przewagę. Po chwili z 11:4 zrobiło się 12:12. Nie bez znaczenia był również fakt, że kontuzji doznał nasz znakomity przyjmujący Zbigniew Bartman. Na szczęście Polacy odbili się od dna i zdobyli decydujące punkty, wygrywając 15:13!

Składy:

Polska: Nowakowski, Kurek, Bartman, Ruciak, Możdżonek, Żygadło, Ignaczak (libero)

Bułgaria: Żekow, Sokołow, Kazijski, Aleksiew, Yosifow, Todorow, Iwanow (libero)