Liga Światowa: Polska przegrała z USA

Polscy siatkarze znowu nie dali rady Stanom Zjednoczonym. Polacy przegrali spotkanie w ramach Ligi Światowej 2:3.

/ Fot. CC 2.Stany Zjednoczone po raz kolejny były za mocne dla polskich siatkarzy. Biało-czerwoni z tą drużyną przegrali dziewiąty raz z rzędu. Zawodnicy z USA pozostają na czele grupy B - jak na razie są niepokonani.

Dzisiaj zmorą dla obu drużyn był serwis. Zarówno Amerykanie, jak i Polacy mylili się wielokrotnie.

Pierwsza partia była wyrównana. Po stanie na 20:20 Biało-czerwoni przejęli inicjatywę i prowadzili 24:21. Wówczas obudzili się Amerykanie, zaczynając odrabiać straty. Jednak nie dali rady Polakom, którzy jako pierwsi zapisali na swoim koncie set.
Początek drugiej partii był udany dla biało-czerwonych. Polacy prowadzili nawet 16:13. Jednak potem stracili kontrolę, a Amerykanie wykorzystali ich nieuwagę i wygrali seta.

Podopieczni trenera Antigi powetowali sobie drugiego seta, wygrywając trzeciego. Wygrali zdecydowanie, bo aż sześcioma punktami. Duża zasługa w tym Mateusza Bieńka.

Kolejna odsłona spotkania należała zdecydowanie do Amerykanów, którzy wygrali 25:22. W tie-braku siatkarze z USA nie pozostawili złudzeń, pozostawiając na pokonanym polu rywali z Polski. Polska ostatecznie przegrała z USA 2:3.
Kolejny mecz biało-czerwonych z USA w nocy z soboty na niedzielę. Początek spotkania o godz. 2:10.

USA – Polska 3:2 (23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:9)

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski (libero) oraz Marcin Możdżonek, Rafał Buszek

USA: Matthew Anderson Aaron Russell, Murphy Troy, Micah Christenson, Maxwell Holt, David Smith i Erik Shoji (libero) oraz David Lee, Thomas Jaeschke, Russell Holmes