Liga Światowa. Rosjanie drugi raz pokonali Brazylię!

W finale Ligi Światowej Rosjanie przełamali hegemonię Brazylii. Po niezwykle pięknym i emocjonującym meczu reprezentacja Rosji wygrała z Canarinhos 3:2, zdobywając drugie w historii złoto w rozgrywkach Ligi Światowej.

Rosjanie pokonali Brazylijczyków / Fot. PAP/Barbara OstrowskaBrazylijczycy górą w decydujących akcjach

Już od pierwszych akcji finałowego spotkania było wiadomo, że przyniesie ono wiele emocji. Przed pierwszą przerwą techniczną obie drużyny miały na swoim koncie przynajmniej po jednym asie serwisowym. Brazylijczycy celowali w libero przeciwnika, Sokolova, który miał spore problemy z przyjęciem. Przy stanie 12:8 dla Canarhinios o przerwę poprosił szkoleniowiec Rosjan, Vladimir Alekno.

Z każdą kolejną akcją zawodnicy z Ameryki Południowej prezentowali coraz ciekawsze zagrania, jednak ekipa Sbornej nie dawała za wygraną, po kolejnym asie Brazylijczycy stanęli. Gdy na tablicy widniał wynik 21:21, wiadomo było, że końcówka będzie ciekawa. W ataku błyszczał Giba, który zapuścił wąsy, co w opinii komentatorów źle wróżyło dla jego rywali. Piłkę setową wykorzystał Lucas, prezentując udaną zagrywkę.

Końcówka tym razem dla Rosjan

Brazylijczycy udanie rozpoczęli drugiego seta, prowadząc już 3:0 po bloku na rywalu i braku asekuracji po stronie przeciwnika. Rosjanie odpowiedzieli potężnymi zagrywkami. Kthiej kiwnął za potrójny blok, zaskakując całkowicie obronę. Na pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili 8:7, kilka błędów własnych Brazylii powiększyły tylko przewagę (7:10). Szybko jednak nic z niej nie zostało, Canarhinios zdobyli pięć punktów w jednym ustawieniu (12:10).