Liga Światowa: Serbia i Czarnogóra pokonała USA

Żeby Polska miała szansę na awans do finału Ligi Światowej, Amerykanie muszę przynajmniej raz pokonać Serbów. Ci ostatni wygrali jednak pierwszy mecz, mimo, iż przegrywali już 0:2.

Na początku z Belgradu dochodziły pomyślne wieści. Amerykanie byli górą w dwóch pierwszych setach. Później jednak siatkarze z Bałkanów przebudzili się i wysoko wygrali dwie kolejne partie. Taie-break również padł ich łupem.
Serbowie wysokimi zwycięstwami w trzecim i czwartym secie mocno poprawili sobie statystykę "małych" punktów. Polakom pozostaje liczyć, że dziś w Nowym Sadzie górą będą siatkarze USA.

Podopieczni Raula Lozano grają dziś i jutro z Japonią. Jeśli chcą w ogóle marzyć o występie w wielkim finale, muszą oba mecze wygrać. Transmisje z pierwszego spotkania Polska - Japonia przeprowadzi TVP 1 (sobota, godz. 15.00) zaś w niedzielę obejrzymy naszych siatkarzy w regionalnej "Trójce" (18.30).

Serbia i Czarnogóra - USA 3:2 (-21, -24, 16, 16, 13)