Facebook Google+ Twitter

Liga Światowa. Wygrana Rosji na inaugurację Final Eight

W pierwszym meczu finałowego turnieju Ligi Światowej, rozgrywanego w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, siatkarze reprezentacji Rosji pokonali USA 3:1. Zwycięstwo podopiecznych Władimira Alekny było w pełni zasłużone.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaEmocjonująca końcówka dla USA

Początek należał do USA, które po kąśliwych zagrywkach Ryana Millara i Davida Lee prowadziło kilkoma „oczkami”. Środkowi byli najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami swojej reprezentacji. Później jednak nieznaczną przewagę osiągnęli Rosjanie, by w pewnym momencie powiększyć ją do czterech punktów (22:18). „Jankesi” walczyli do końca i po spornej sytuacji przy stanie 23:24 przyznano im punkt. Ostatecznie zwyciężyli, po grze na przewagi, 31:29.

Dominacja Rosjan

Dwie kolejne partie to zdecydowana dominacja podopiecznych Władimira Alekny. Wykorzystywali oni dobrą dyspozycję swojego atakującego, Maksima Michajłowa, oraz niefrasobliwość rywali i ich każdy błąd. U Amerykanów z kolei coraz bardziej uwidaczniało się zmęczenie, spowodowane długą podróżą i zmianą stref czasowych.

Płonna nadzieja Amerykanów

W czwartym secie mistrzowie olimpijscy mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Wprawdzie wspomniany już Michajłow celował mocnym serwisem w mającego wyraźny kryzys Williama Priddy’ego, lecz USA odrobiło straty, a nawet na chwilę „odskoczyło”, po świetnej zmianie, jaką dał Evan Patak. Jego zagrywki siały popłoch w szeregach Sbornej, na co zareagował jej trener, prosząc o czas. Jego podopieczni zachowali koncentrację i w końcówce pokazali wyższość, wygrywając zasłużenie.

Rosja - USA 3:1 (29:31, 25:16, 25:21, 25:22)

Rosja:
Khtei, Grankin, Biriukow, Muserski, Michajłow, Wołkow, Sokołow (libero) oraz Ilinikh, Stepanjan.

USA: Anderson, Lee, Priddy, Millar, Thornton, Stanley, Lambourne (libero) oraz Patak, Lotman, Holmes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.