Liga szkocka. Najszybszy gol w historii

Anthony Stokes z Hibernianu Edynburg trafił do bramki Glasgow Rangers w... 13. sekundzie spotkania. To była najszybciej zdobyta bramka na boiskach Szkocji.

/ Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/ZenitRangersUEFACup.jpgBramka stracona w 13. sekundzie spotkania nie zdeprymowała mistrzów Szkocji. W 20. minucie wyrównał Kenny Miller, a jeszcze przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Kris Boyd. W drugiej połowie bramkarz z Edynburga musiał jeszcze dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Najpierw za sprawą Nacho Novo, a potem dzięki drugiemu trafieniu Millera.

Mecz w Edynburgu zakończył się zwycięstwem 4:1 drużyny z Glasgow.

W tabeli Rangers o cztery punkty wyprzedzają Celtic Glasgow Artura Boruca i Łukasza Załuski. W sobotę "Celtowie", z Borucem w bramce, wygrali z Hamilton 2:0.