Liga ukraińska. Karpaty Lwów przegrały z Dynamem Kijów

W spotkaniu 20. kolejki ligi ukraińskiej Karpaty Lwów przegrały na własnym stadionie z Dynamem Kijów 0:1 (0:0). Goście zwycięskiego gola zdobyli dopiero w 88. minucie gry.

Stadion we Lwowie / Fot. Sewich, C.C. 3.0W spotkaniu 20. kolejki ligi ukraińskiej Karpaty Lwów przegrały na własnym stadionie z Dynamo Kijów 0:1 (0:0). Goście zwycięskiego gola zdobyli dopiero w 88. minucie gry.

Od pierwszych minut zdecydowanie lepiej radziły sobie Karpaty. Gospodarze do spotkania z liderem tabeli podeszli bez kompleksów i od początku zaatakowali. Dynamo zaskoczone postawą ekipy z Lwowa zepchnięte zostało na własną połowę. Gościom brakowało dokładności, popełniali sporo niewymuszonych błędów. Z biegiem czasu mecz stawał się coraz bardziej wyrównany, a obie drużyny prowadziły ofensywną grę. Dzięki temu mogliśmy oglądać sporo szybkich akcji zakończonych strzałami na bramkę. W końcówce Karpaty zamknęły Dynamo na własnej połowie, jednak nie były w stanie postawić "kropki nad i". Do przerwy mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy trener gości, niezadowolony z postawy swojej drużyny, wykonał dwie zmiany. Gra jego zespołu niewiele się jednak zmieniła. Dynamo więcej utrzymywało się przy piłce, nie było jednak w stanie przedostać się pod bramkę Tlumaka. W 66. minucie bardzo ostrym faulem popisał się pomocnik Karpat, Mykhaylo Kopolovets. Sędzia ukarał piłkarza żółtym kartonikiem, a ponieważ było to już jego drugie upomnienie, to musiał opuścić boisko. Z przewagą jednego zawodnika Dynamo przejęło inicjatywę w meczu i raz po raz zagrażało Karpatom. Zespół z Lwowa idealnie grał w defensywie, blokując wszystkie prostopadłe podania gości. Kiedy wszyscy myśleli, że wynik tego spotkania nie ulegnie już zmianie, to gola zdobyło Dynamo. Dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Ideye. Bardzo pasywnie przy strzale napastnika gości zachowali się obrońcy Karpat, którzy bez problemu mogli wcześniej wybić lecącą piłkę. W ostatnich minutach Karpaty rzuciły się do odrobienia strat, jednak swoje szanse zmarnowali Batista oraz Fedetskyy. Ostatecznie drużyna z Lwowa przegrała z Dynamem 0:1.