16340 miejsce

Liga ukraińska. Karpaty Lwów przegrały z Metalistem Charków

W 8. kolejce ligi ukraińskiej Karpaty Lwów uległy na własnym stadionie Metalistowi Charków 1:2 (0:1).

Stadion Karpat Lwów / Fot. MaksKhomenko, C.C. 3.0W 8. kolejce ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów przegrał przed własną publicznością z Metalistem Charków 1:2 (0:1).

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Karpaty więcej utrzymywały się przy piłce i szukały swoich szans w akcjach pozycyjnych, a Metalist cofnięty na własną połowę czekał na dogodną okazję z kontry. Pechowa dla zespołu z Lwowa okazała się 30. minuta meczu. Fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki spod własnego pola karnego popełnił jeden ze środkowych pomocników gospodarzy. Po przejęciu piłki przez gości i szybkim podaniu Sosy do Shavyera, ten drugi pewnie pokonał bramkarza Karpat. Do końca pierwszej części gry mecz toczył się głównie w środku boiska.

Początek drugiej części gry to ataki gospodarzy. Karpaty za wszelką cenę starały się wyrównać co udało im się dopiero w 83. minucie gry. Szybką akcję z lewej strony przeprowadził Kopolovets i idealnie wrzucił na głowę Cristobala, który pokonał bramkarza gości. Po wyrównaniu ataki zespołu z Lwowa przybrały na sile. W 87. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartką ukarany został jeden z zawodników Metalista. Kiedy wszyscy na stadionie ujrzeli szansę na wygraną to bramkę znów zdobyli goście. Po szybkiej kontrze na 1:2 podwyższył Devic. Jeszcze w końcówce stan drużyn wyrównał się, gdyż z boiska wyleciał Kopolovets. Mimo wielu starań Karpaty nie zdołały wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Karpaty Lwów - Metalist Charków 1:2 (0:1)
Bramki: Cristobal (83) - Shavyer (30), Devic (88)

Karpaty: Bogatinov, Golodiuk, Lucas, Oshchypko, Batista (59 Kopolovets), Khudobyak (70 Petrivskyy), Balazic, Fedetskyy, Zenjov (70 Cristobal), Gomez, Tkachuk.

Metalist: Goryainov, Papa, Torsiglieri, Pshenychnykh, Valyayev, Edmar, Obradovic, Cristaldo (46 Fininho), Xavier, Taison (79 Devic), Sosa (82 Shelayev).