Liga ukraińska. Karpaty Lwów zremisowały z Obolonem Kijów

W meczu 10. kolejki ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów bezbramkowo zremisowały z Obolonem Kijów 0:0.

Stadion Karpat Lwów / Fot. K. TrzeciakowskiW meczu 10. kolejki ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów przed własną publicznością bezbramkowo zremisowały z Obolonem Kijów 0:0.

Przez pierwszy kwadrans spotkania oba zespoły starały się szybko przedostać pod bramkę przeciwnika i widać było, iż chcą szybko objąć prowadzenie. Żadnemu się to jednak nie udało, a inicjatywę w meczu przejęły Karpaty. Od 20. minuty spotkanie się zaostrzyło. Co chwilę na boisko padali zawodnicy Karpat, a bardzo ostrymi wejściami popisywali się zawodnicy Obolonu. Gospodarze jednak nie pozostali dłużni drużynie z Kijowa i odpowiedzieli taką samą grą. W ten sposób na przestrzeni 25 minut obejrzeliśmy siedem żółtych oraz dwie czerwone kartki. Pierwszy boisko opuścił zawodnik gości Tolstiak, który obejrzał dwa żółte kartoniki. Zaledwie 4. minuty Karpaty grały w przewadze jednego zawodnika. W 40. minucie gry po bardzo ostrym wejściu czerwoną kartkę dostał Batista. Praktycznie do końca pierwszej części gry obie ekipy zamiast na grze w piłkę, skupiły się na faulowaniu przeciwnika. Do przerwy na stadionie we Lwowie mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie na boisku widzieliśmy już tylko Karpaty, które umiejętnie marnowały okazje do objęcia prowadzenia. Praktycznie co chwilę któryś z zawodników gospodarzy znajdował się w dogodnej sytuacji do pokonania bramkarza gości. Bardzo często Karpaty tworzyły akcje, po których sam na sam z golkiperem Obolonu znajdowali się napastnicy tego klubu. Niestety fatalna skuteczność plus świetna postawa Vitaliia Revy nie pozwoliła gospodarzom wygrać tego spotkania. Karpaty zremisowały z Obolonem 0:0.

Kolejne spotkanie bez zwycięstwa Karpat Lwów doprowadza do coraz cięższej sytuacji tej drużyny w lidze. Na pewno włodarze klubu z Lwowa nie wyobrażają sobie spadku do niższej klasy rozgrywkowej, jednak jeśli nie wygrywa się z ostatnim zespołem w lidze, to najwyraźniej czas na zmiany. W następnej kolejce Karpaty zmierzą się na wyjeździe z Metalurgiem Donieck.

Karpaty Lwów - Obolon Kijów 0:0

Karpaty: Tlumak, Godwin, Gomez, Lucas (77 Guruli), Fedetskyy, Khudobyak (66 Cristobal), Batista, Balazic, Golodiuk, Zenjov (64 Varankou), Petrivskyy

Obolon: Reva, Tymchenko, Lupashko, Mandziuk, Romaniuk, Leonidov, Plastun, Sapai (56 Sibiryakov) (86 Barilko), Baranets B., Baranets H. (74 Panas), Tolstiak

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.