Liga ukraińska. Karpaty na remis

Stadion Karpat Lwów / Fot. MaksKhomenko, C.C. 3.0W meczu 9. kolejki ligi ukraińskiej Karpaty Lwów zremisowały na wyjeździe z PFK Oleksandria 1:1 (0:0).

Od pierwszych minut na boisku widzieliśmy wyrównane widowisko z delikatną przewagą Karpat. Oba zespoły prezentowały otwarty futbol z nastawieniem na zdobycie gola. Mimo wielu prób zarówno w jednej jak i drugiej ekipie brakowało zawodnika, który potrafiłby zamienić dogodną sytuację na bramkę. Najlepszą możliwość do zdobycia gola mieli w 43. minucie gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne, minął się z piłką bramkarz Karpat, a w pustą bramkę nie trafił Starenkyi, który strzelał głową.

Drugą połowę doskonale rozpoczęli goście. W 51. minucie gry na prowadzenie swój zespół wyprowadził Batista. Karpaty chciały pójść za ciosem, jednak doskonale w obronie spisywali się gospodarze. Kiedy mecz stracił na tempie, wyrównującego gola w 72. minucie zdobył Kabanov. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale tego zawodnika, piłka uderzyła w słupek i wyleciałaby w pole gry. Niestety, pechowo na drodze futbolówki znalazł się obrońca Karpat i dzięki jego pomocy piłka wtoczyła się do bramki.

Żaden z zespołów nie był usatysfakcjonowany tym wynikiem, w związku z czym zarówno Karpaty jak i Oleksandria rzuciły się do szarpanych ataków, z których do końca meczu już nie padł żaden gol. Oleksandria - Karpaty 1:1.

PFK Oleksandria - Karpaty Lwów 1:1 (0:0)
Bramki: Kabanov (72) - Batista (51)