Liga ukraińska. Karpaty na remis z Krywbasem

W meczu 14. kolejki ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów zremisowały na wyjeździe z Krywbasem Krzywy Róg 1:1.

Stadion Karpat Lwów / Fot. K. TrzeciakowskiW meczu 14. kolejki ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów zremisowały na wyjeździe z Krywbasem Krzywy Róg 1:1 (1:0).

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataku, raz po raz tworząc sobie dogodne okazje do objęcia prowadzenia. Brakiem skuteczności wykazali się jednak kapitan zespołu Vitaliy Lysytskyi, Jiri Jeslinek oraz Valerii Fedorchuk. Karpaty przez długi czas nie były w stanie przeciwstawić się dobrej grze przeciwników. Pierwszą akcję ofensywną, która zagroziła bramce strzeżonej przez Denysa Boiko, zespół z Lwowa przeprowadził dopiero w 25. minucie gry. Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Sergeya Samodina. Duży udział przy straconej bramce miał golkiper gości, Andriy Tlumak, którego nieudane wybicie piłki wykorzystał Samodin. Do przerwy więcej bramek nie padło, Krywbas prowadził z Karpatami 1:0.

Drugą połowę wyśmienicie rozpoczęli goście. W 50. minucie gry wyrównującego gola zdobył Ivan Milosevic, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego. Chwilę później w podobnej sytuacji znów znalazły się Karpaty, jednak tym razem górą byli obrońcy Krzywego Rogu. Następne minuty to wyrównana gra, która głównie toczyła się w środkowej części boiska. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rinar Valyyev i gospodarze ostatni kwadrans musieli grać w dziesięciu. Krywbas nie zrażony tą niedogodnością kontynuował atak na bramkę Tlumaka i szukał szansy na wygranie spotkania. Do ostatniego gwizdka sędziego więcej bramek już nie padło, Karpaty zremisowały z Krywbasem Krzywy Róg 1:1.

Remis z zespołem z górnej części tabeli być może jest kolejnym krokiem Karpat do powrotu do czołówki ligi. Pierwszym była zmiana trenera, która nastąpiła tuż przed ligowym spotkaniem z Krywbasem. Już za tydzień zespół z Lwowa zmierzy się z wiceliderem rozgrywek Metalistem Charków, który w tej kolejce pokonał Szachtar Donieck 1:2.