Liga ukraińska. Karpaty z pierwszym zwycięstwem

Karpaty Lwów pokonały w 6. kolejce ligi ukraińskiej Zorię Ługańsk 2:1 (2:1).

Stadion Karpat Lwów / Fot. MaksKhomenko, C.C. 3.0W 6. kolejce ligi ukraińskiej Karpaty Lwów pokonały Zorię Ługańsk 2:1 (2:1). Jest to pierwsze ligowe zwycięstwo zespołu z Lwowa odniesione w sezonie 2011/2012. Szczęśliwi dla Karpat okazali się zawodnicy K.S. Delty Warszawa, którzy obecni byli na tym meczu. Drużyny roczników 1996-1999 tego warszawskiego klubu przebywają właśnie na obozie we Lwowie.

Już na samym początku spotkania Karpaty mogły wyjść na prowadzenie, jednak rzut karny zmarnował Tkachuk. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy, którzy prezentowali od swoich przeciwników o wiele lepszy poziom piłkarski. Dużo gry po ziemi, składnych akcji oraz przemyślanych zagrań. Tak w skrócie można opisać styl gry drużyny z Lwowa. Mimo gorszej prezencji to Zoria w 38. minucie objęła prowadzenie, za sprawą samobójczego trafienia Oshchypki.

Goście wygrywali, lecz tuż po tym ich zawodnik został ukarany czerwoną kartką. Karpaty zyskały wiatr w żagle i na przestrzeni dwóch minut zdobyły dwie bramki. Oba trafienia w 40. i 42. minucie gry do swojego konta dopisał Lucas. Do końca meczu Karpaty kontrolowały przebieg spotkania i nie dały już wyrwać sobie zwycięstwa. Niezbyt dobre spotkanie zaliczył sędzia główny meczu, który parę razy podejmował kontrowersyjne decyzje na korzyść gospodarzy.

Karpaty po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa w lidze, nareszcie się przełamały i pokonały Zorię Ługańsk. Miejmy nadzieję, że będzie to pierwszy krok do powrotu zespołu z Lwowa na właściwe miejsce w tabeli ligi ukraińskiej.

Karpaty Lwów - Zoria Ługańsk 2:1 (2:1)
Bramki: Lucas (40) i (42) - Oshchypko (38 sam.)