Liga ukraińska. Karpaty znów bez punktów

Stadion Karpat Lwów / Fot. K. TrzeciakowskiW 11. kolejce ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów przegrały na wyjeździe z Metalurgiem Donieck 2:1 (0:1).

Mecz świetnie rozpoczął się dla Karpat, gdyż już w 3. minucie gry goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego idealnie do głowy wyskoczył Milosevic i świetnym strzałem pokonał bezbronnego bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach zespół Lwowa chciał pójść za ciosem i dobić rywala. Metalurg zaskoczony postawą Karpat bał się zaatakować i czekał na kontry bądź stałe fragmenty gry. Praktycznie w ciągu pierwszych 45 minut gospodarze nie zagrozili bramce strzeżonej przez Tlumaka. Do przerwy mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry oglądaliśmy już zupełnie inny zespół gości. Karpaty cofnęły się na własną połowę i jakby zachęcały Metalurg do prowadzenia akcji. Dzięki takiej dyspozycji gospodarze powoli zaczynali się rozkręcać. Ich akcje kleiły się, jednak przez długi czas brakowało tego ostatniego podania. Dopiero w 81. minucie Metalurg strzelił wyrównującą bramkę. Po rozegraniu rzutu rożnego i złym ustawieniu linii obrony gości piękną piłkę prostopadłą do Mario Serzhio zagrał Soares, a Serzhio z ostrego konta pokonał bramkarza Karpat. Piłkarze z Doniecka po wyrównującym golu złapali wiatr w żagle. Co chwilę interwencjami musiał popisywać się Tlumak, gdyż napór gospodarzy był coraz większy. Wreszcie w 90. minucie gry Metalurg na prowadzenie wyprowadził Serzhio. Świetną akcję przeprowadził boczny pomocnik Metalurga i dograł w pole karne do niepilnowanego Serzhio. Strzelec pierwszej bramki nie pomylił się i tym razem i pewnie pokonał golkipera. Załamani piłkarze z Lwowa nie byli w stanie już nawet odpowiedzieć składną akcją i mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Doniecka.