Liga ukraińska. Karpaty znów zremisowały. Dynamo liderem

Stadion Karpat Lwów / Fot. K. TrzeciakowskiW spotkaniu 19. kolejki ligi ukraińskiej, Karpaty Lwów zremisowały na wyjeździe z Worskla Poltawa 1:1 (1:0). Był to już siódmy remis Karpat w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Karpaty zepchnięte na własną połowę nie były w stanie wymienić kilku podań i wyprowadzić akcji ofensywnej. Worskla raz po raz znajdowała się pod bramką Tlumaka jednak za każdym razem brakowało dobrego wykończenia. Wreszcie w 37. minucie padła bramka dla gospodarzy. Strzał z rzutu wolnego oddał Roman Bezus. Błąd w tej sytuacji popełnił Tlumak, który był źle ustawiony w bramce. Jeszcze przed przerwą Worskla mogła podwyższyć prowadzenie, jednak zimnej krwi zabrakło Januziemu i Bezusowi.

Na początku drugiej połowy Karpaty szybko doprowadziły do wyrównania. Akcję skrzydłem poprowadził Lucas i dośrodkował prosto na głowę Batisty. Wprowadzony po przerwie napastnik pokonał Sergyia Velychko. Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy od razu rzucili się do ataku. Widać było jednak, że brakuje im pomysłu na grę i dużo sytuacji kończyło się na dobrze ustawionej defensywie Karpat. Do końca meczu więcej goli nie padło, Karapty zremisowały z Worsklą 1:1.

Mimo kolejnej straty punktów, zespół z Lwowa ma jeszcze bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Karpaty nie mogą czuć się zbyt pewnie, ponieważ powoli formę odzyskuje Obolon Kijów. Ostatni w tabeli zespół wygrał mecz z Zorią Ługańsk i do utrzymania brakuje mu tylko trzech oczek. Liderem niezmiennie Dynamo Kijów, które wygraną z Metałurhem Donieck zapewniło sobie dopiero w 89. minucie meczu.