110096 miejsce

Liga ukraińska. Wyjazdowe zwycięstwo lwowian. Wołyń - Karpaty 2:0

Stadion Karpat Lwów / Fot. K. TrzeciakowskiW meczu 12. kolejki ligi ukraińskiej Karpaty Lwów pokonały na wyjeździe Wołyń Łuck 0:2 (0:1).

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków piłkarzy Wołynia. Zespół gości, zamknięty w okolicach swojego pola karnego, przez pierwsze dwadzieścia minut miał problem z wymianą kilku podań, nie myśląc już nawet o zagrożeniu bramce przeciwnika. W 5. minucie gry pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał Pichkur, jednak uderzenie było minimalnie niecelne.

Siedem minut później zakotłowało się w polu bramkowym Karpat. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wielu zawodników gospodarzy w zamieszaniu podbramkowym próbowało wepchnąć piłkę do bramki, jednak za każdym razem w odpowiednim miejscu był bramkarz Karpat - Andryi Tlumak. Warto pokreślić, iż golkiper gości rozegrał niesamowite spotkanie, wiele razy chroniąc swój zespół przed utratą gola.

W 26. minucie jedną z pierwszych akcji przeprowadziła ekipa z Lwowa i od razu pokonała bramkarza gospodarzy. Świetnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Golodiuk i ku rozpaczy widowni dał prowadzenie swojemu zespołowi. Kolejne minuty to przepychanka w środku boiska. Dużo fauli wprowadziło nerwowość w szeregach obu drużyn, a żadna z ekip nie była w stanie zaskoczyć rywala. Do przerwy Karpaty prowadziły 0:1.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gości. W 51. minucie gry Wołyń wyprowadzał swój kolejny atak pozycyjny. Fatalny błąd popełnił jednak środkowy pomocnik, który stracił piłkę w okolicach koła środkowego. Piłkę przejął Martynyuk i prostopadle zagrał do Zenjova, który przy asyście obrońcy pokonał bramkarza z Łucka. Po strzeleniu drugiego gola Karpaty cofnęły się na własną połowę i do końca meczu broniły wyniku. W 66. minucie gospodarze musieli grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za uderzenie w twarz przeciwnika dostał Maicon. Gra w dziesiątkę nie zmieniła jednak widowiska. Cały czas Wołyń atakował, jednak nie był w stanie strzelić gola. Fatalna skuteczność napastników gospodarzy plus niesamowita dyspozycja Tlumaka pozwoliła Karpatom zachować czyste konto w tym spotkaniu. Karpaty pokonały Wołyń 0:2.

W rozgrywkach 2011/2012 jest to dopiero drugie zwycięstwo Karpat. Pokonanie zawodników drużyny z Łucka od razu pozwoliło mieszkańcom Lwowa "pożegnać się" z miejscem spadkowym. Oczywiście zespół z Lwowa nie jest jeszcze bezpieczny, gdyż o utrzymanie w lidze ukraińskiej walczy wiele zespołów. Wygrana okaże się może jednak pierwszym krokiem ku lepszej postawie w tym sezonie.

Wołyń Łuck - Karpaty Lwów 0:2 (0:1)
Bramki: Golodiuk (26'), Zenjov (51')