Ligowa zemsta Barcelony za pucharową porażkę z Sevillą

W najciekawszym meczu 6. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona pkonała Sevillę 3:1 i całkowicie zrehabilitowała się za porażkę w Superpucharze Europy. Fenomenalnie zagrały gwiazdy Barcelony - Ronaldinho i Messi.

Pomimo tego, że Barcelona grała osłabiona (brak Sammuela Eto'o) zdołała odnieść przekonywujące zwycięstwo. Mecz była bardzo ciekawy, przede wszystkim w pierwszej połowie, a popis gry dawali Ronaldinho i Messi.

Zaczęło się jednak od ataków Sevilii, które o mały włos nie zakończyły się zdobyciem prowadzenia. Najpierw na drodze do szczęścia stanął bramkarz Victor Valdes, a później była kuriozalna sytuacja, po której Motta wpakował piłkę do własnej bramki. Jednak sędzia spotkania gola nie uznał. Wszystko to podrażniło Barcelonę, która ruszyła do ataku. Po akcji Belletiego sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Ronaldinho.

Ta bramka najwyraźniej rozwścieczyła piłkarzy Sevilli, którzy ruszyli do huraganowych ataków. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Po jednej z akcji Kanoute wpakował piłkę do siatki i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Ale radość przyjezdnych nie trwała długo. Już kilka minut później, po raz kolejny w tym meczu Ronaldinho udowodnił, że w pełni zasługuje na miano najlepszego piłkarza świata i po raz drugi w tym meczu pokonał Palopa. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Druga część spotkania nie była już tak emocjonująca. Gdy wydawało się, że nic już nie ulegnie zmianie swój wielki talent pokazał Leo Messi. Młody gwiazdor Barcelony z wielką swobodą minął trzech obrońców Sevilli i trafił do bramki Palopa. Barcelona wygrała 3:1 i udowodniła kto jest najlepszy w Hiszpanii.

Ciężki tydzień mistrzów

Mecz z Sevillą nie był jedynym ciężkim wyzwaniem jakie stoi przed Barceloną w tym tygodniu. Już w środę czeka Blaugranę potyczka z Chelsea Londyn w ramach Ligi Mistrzów, a w niedzielę 22 października Gran Derby, czyli mecz z Realem Madryt.