Ligue 1. Paris Saint-Germain mistrzem jesieni [wideo]

W meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Stade Brestois. Kolejne znakomite spotkanie w drużynie gości rozegrał Zlatan Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović (w środku) / Fot. jeanfrancois beausejour/WikipediaParyżanie podbudowani zwycięstwem u siebie nad Olympique Lyon wybrali się tym razem do Brestu. Na Stade Francis-Le Blé, piłkarze lidera rozgrywek zmierzyli się z zajmującym 13. miejsce w tabeli Ligue 1 Stade Brestois.

Na początku pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dobrej okazji do zdobycia gola. Dopiero w 17. minucie pierwszą groźną akcję stworzyli piłkarze PSG. Na techniczne uderzenie zdecydował się Zlatan Ibrahimović, piłka nie wpadła jednak do siatki. Chwilę później po raz kolejny zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy. Najpierw strzelał Thiago Silva, potem dobijał Ibrahimović. Za każdym razem bardzo dobrze interweniował jednak Thebaux.

Kolejna bardzo dobra okazja dla podopiecznych Carlo Ancelottiego, miała miejsce w 27. minucie. Dobre podanie Meneza do Ibrahimovicia, ale szwedzki napastnik nie zdołał oddać skutecznego strzału. Od 34. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Po brutalnym faulu na Lavezzim, czerwoną kartkę obejrzał Abdoulwhaid Sissoko.

W 38. minucie przed szansą stanął Javier Pastore, który dobrze przymierzył z dystansu. Bramkarz gospodarzy zdołał jednak obronić strzał. W trakcie doliczonego czasu gry pierwszej części spotkania, bramkę mógł zdobyć Blaise Matuidi. Po znakomitym podaniu od Meneza, defensywny pomocnik PSG strzelił tylko w boczną siatkę. Do przerwy zatem 0:0.

W drugiej połowie meczu, goście zdecydowali się zaatakować od samego początku. W 46. minucie strzelał z dystansu Jallet, po raz kolejny znakomicie interweniuje Thebaux. Pięć minut później, gola dla gości mógł zdobyć Pastore, jednak oddał niecelny strzał.

W 54. minucie tego spotkania pada pierwsza bramka. Świetne podanie Jalleta wykorzystuje Zlatan Ibrahimović. Dla Szweda była to 18. bramka w tym sezonie Ligue 1. Dwie minuty później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Lavezzi. W 66. minucie znakomite podanie Pastore zmarnował Ibrahimović.