Facebook Google+ Twitter

Likwidacja abonamentu kuchennymi drzwiami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 07:59

Senat "przyklepie" dziś uchwaloną w maju przez Sejm ustawę o opłatach abonamentowych - pisze "Nasz Dziennik". Przygotowana przez posłów PO ustawa rozszerza krąg osób zwolnionych z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Kontrowersje budziło jednak nie tyle samo zwolnienie z opłacania abonamentu kolejnej grupy osób, lecz fakt, iż rząd nie przedstawił żadnego systemu zrekompensowania mediom publicznym ubytków we wpływach z abonamentu.

Ograniczenie pasm lokalnych mediów publicznych, rezygnacja z takich kanałów jak TVP Kultura czy TVP Historia - to jedne z możliwych skutków wejścia w życie ustawy o opłatach abonamentowych zwalniającej z uiszczania abonamentu radiowo-telewizyjnego kolejne grupy osób. Takie wizje przyszłości roztaczał wczoraj przed senatorami Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - dodaje "Nasz Dziennik" .

Według Kołodziejskiego, z analizy wpływów abonamentowych wynika, że realne, minimalne efekty zwolnienia kolejnych grup osób z opłacania abonamentu będą skutkować zmniejszeniem rocznych wpływów z abonamentu o około 250 milionów złotych.

O odrzucenie ustawy apelował do senatorów prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przypominając, że publiczne radio 88 procent kosztów swojej działalności misyjnej pokrywa z abonamentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.