Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10536 miejsce

Likwidacja i łączenie szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wiele wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego zmieni się dość radykalnie sieć placówek szkolnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Władze miasta przygotowały projekt reorganizacji systemu oświaty.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 zostanie przeniesiona do budynku po Publicznym Gimnazjum nr 2. / Fot. Krzysztof KrzakWedług nieoficjalnych, ale miarodajnych źródeł zlikwidowane mają być trzy szkoły podstawowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, PSP nr 12 im. Jana Pawła II i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11. Stanowiące z tą ostatnią Zespół Szkół Publicznych nr 1 Publiczne Gimnazjum nr 5 ma być przeniesione do budynku Centrum kształcenia Ustawicznego lub Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Ryszarda Kaczorowskiego zostanie natomiast połączone z Gimnazjum nr 3 i będzie miało siedzibę w dotychczasowym PG 3. Do budynku gimnazjum nr 2 planuje się przenieść Publiczną Szkołę Podstawową nr 4. Uczniowie ze zlikwidowanych szkół mają kontynuować naukę w najbliżej położonych placówkach. Władze zapewniają też, że dołożą starań, by znaleźć zatrudnienie w pozostałych placówkach nauczycielom, którzy nie mają uprawnień emerytalnych i nie są zatrudnieni na czas określony. Będzie to możliwe, gdy wszyscy uprawnieni pedagodzy skorzystają z prawa do świadczeń kompensacyjnych.

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński i Rada Miasta chce przekazać jeden z opuszczonych przez likwidowane szkoły budynków Starostwu Powiatowemu. Miałby tam znaleźć siedzibę podległy Staroście, Zbigniewowi Dudzie Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ulicy Gulińskiego z ulicy Gulińskiego. Sprawom edukacji i oświaty w Ostrowcu Świętokrzyskim poświęcona będzie sesja Rady Miasta w dniu 29 stycznia bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.