Facebook Google+ Twitter

Likwidacja lotów krajowych i droższe bilety w OLT Express

Niektóre loty krajowe znikną z siatki połączeń OLT Express. Nie polecimy już np. z Poznania do Krakowa czy z Warszawy do Wrocławia. Droższe też mają być bilety.

 / Fot. Jakub Pietrasiak, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:OLT_Express_ATR_42-300_SP-KTR.JPG&filetimestamp=20120513151935 O kłopotach OLT Express Wiadomości24.pl informowały wczoraj w tym materiale. Na zwołanej dziś konferencji prasowej, dyrektor zarządzający OLT Express Jarosław Frankowski powitał gości słowami: "Nie zamierzamy ogłaszać bankructwa. Ale łatwo nie jest". Zapowiedział skasowanie połączeń obsługiwanych przez ATR-y. Samoloty tego typu mają zostać sprzedane. Spółka szacuje, że może za nie otrzymać 8 mln zł. Rejsy obsługiwane będą wyłącznie przez Airbusy. Pasażerowie, którzy mają zakupione bilety na te loty, nie mają powodów do niepokoju. Zostaną zwrócone im pieniądze.

Frankowski zapowiedział także zmniejszenie puli najtańszych biletów. "Ok. 30-40 osób w samolocie będzie mogło kupić bilety za 99 zł. "Musimy podnieść ceny biletów średnio o ok. 25-30 zł za sztukę" - przyznał.

Jak podaje Wprost24.pl, z zaprezentowanych danych, od kwietnia do czerwca br. linie OLT Express przewiozły ponad 320 tys. pasażerów. Samoloty były wypełnione średnio w ok. 70 proc. W czerwcu br. miały one 76 proc. udziału w rynku krajowych połączeń lotniczych.

Połączenia, które ulegną likwidacji z dniem 11 sierpnia 2012 roku
Źródło: Flyforfree.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.