Facebook Google+ Twitter

Limitowana edycja koszulek Formacji Chatelet już jest!

"Lubisz kabarety? Lubisz Formację Chatelet? Lubisz tekstylne fetysze zwane także tiszertami? Lubisz kolekcjonerskie limitowane gadżety? Jeśli tak - zostań Nosicielem".

Opakowanie / Fot. Askaniusz Petynka Masz dosyć koszulek pochodzących z "sieciówek", w których chodzi pół miasta? Oto coś dla ciebie! Już od jakiegoś czasu istnieje możliwość dołączenia do ekskluzywnego grona posiadaczy koszulek Formacji Chatelet - jest to zamknięta grupa 200 osób... Nosicieli przybywa... koszulek ubywa, a dodruków nie będzie za żadne skarby świata!!! ani nawet za Chiny ;). To pierwsza w Polsce kolekcjonerska limitowana edycja tiszertów sygnowana logo kabaretu... - donosi strona kabarety.tworzymyhistorie.pl.

... tego typu inicjatywa jest niepodważalnie pionierska jeśli chodzi o tekstylne fetysze z kręgu kabaretowego![...] każde pudełko jest obanderolowane, kolejno numerowane, opatrzone imieniem/nazwiskiem/nickiem potencjalnego Nosiciela i dodatkowo podpisane przez członka Formacji Chatelet, do którego należy dany model koszulki... - czytamy dalej.

STYLE: ADAM GRZANKA * FORMA * NAVY COLOR: WHITE / NAVY / Fot. Askaniusz Petynka Koszulki rozchodzą się błyskawicznie. Każdy członek Formacji Chatelet ma swoją. Różnią się nie tylko fasonem, czy kolorem, ale także nadrukiem. Nie znajdziecie tam roześmianych twarzy "Szatletów", jak to bywa w tego typu koszulkach. Całość stworzył Askaniusz Petynka - członek kabaretu.

Trochę historii

Koszulka narodziła się pod koniec XIX wieku i stanowiła element bielizny (wygodne koszulki zastąpiły bowiem wcześniej używane śpiochy). Na masową skalę zaczęto produkować je na początku XX wieku. Stała się symbolem USA, ale aprobatę zyskała najpierw w Europie. "T-Shirt" zawdzięcza swoją nazwę krojowi w kształcie litery T i taka nazwa zaczęła funkcjonować od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Prawdziwy koszulkowy szał rozpoczął się w 1951. Marlon Brando wystąpił w tiszercie w filmie "Tramwaj zwany pożądaniem" i publiczność zapragnęła chodzić w takich koszulkach. W latach sześćdziesiątych kolorowe koszulki upodobali sobie hippisi. Z czasem tiszert trafił w ręce specjalistów od marketingu, potem na wybiegi, a ostatecznie - w ręce artystów. Koszulki noszą bogaci i biedni, starzy i młodzi, gwiazdy i zwykli ludzie. Koszulkom poświęconych jest wiele publikacji, także tych naukowych.

Bądź oryginalny

T-Shirt uznawany jest za najmniejszy, ale najskuteczniejszy billboard świata. Możesz napisać na nim, co tylko chcesz i ze swoim przesłaniem pójść w świat. Możesz go kupić, zrobić samodzielnie w domu, albo zlecić wykonanie specjalizującej się w nadrukach na koszulkach firmie.

Koszulki Formacji Chatelet łączą przyjemne z pożytecznym. Jest ich niewiele (więc prawdopodobieństwo spotkania kogoś w drugiej takiej jest znikome - no chyba, że na występach kabaretu, a przesłanie niosą takie, jakie sam z nich wyczytasz. Kabaret niebanalny, więc i koszulka taka sama...

STYLE: ADAM MAŁCZYK * KREACJA * GREEN [F] / BLACK [M] COLOR: BLACK [F] / RED [M] / Fot. Askaniusz Petynka Jeśli nabrałeś apetytu na takie tiszerty - sprawdź poniższe adresy:
http://www.chatelet.pl/tee_website/ltd_tees/home.html - strona z koszulkami.
http://www.youtube.com/watch?v=Whb0tcIuE14 - krótka prezentacja w serwisie YouTube.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.