Facebook Google+ Twitter

Limitowana seria zakładek książkowych Marty Caradec do odebrania

Marta Caradec, francuska artystka, prowadzi akcję w jednej z księgarń w centrum Katowic. Polega ona na wręczeniu, ręcznie wykonanej - jednej z 54 - zakładki, sporządzonej z mapy Katowic z 1926 r. W zamian Marta czeka na cytat z książki.

Całość mapy Katowic z 1926 r. po interwencji Caradec, wszystkie zakładki przed pocięciem. / Fot. Natalia KabieszMarta Caradec odbyła rezydencję artystyczną w Katowicach wiosną tego roku, w ramach wymiany pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a Département de Bas-Rhin we Francji. Wymiany te maja za zadanie promocje regionu do którego przyjeżdżają artyści (tutaj Śląska) oraz młodych twórców, którzy uczestniczą w projekcie, poznając nowe kultury i miejsca. Czas na plony pracy Marty, nie chodzi jednak o zwykłą wystawę czy happenig, jak to jest w zwyczaju. Tym razem mamy do czynienia z przedsięwzięciem, w którym to publika tworzy końcowe dzieło, jakim jest wydanie woluminu "Słownik świata".

Na Śląsku, tak jak i w Alzacji, artystka stworzyła zakładki książkowe połączone z karnecikami zwrotnymi. Zakładki powstały z kawałków mapy Katowic. Te unikatowe obiekty zostaną włożone do sprzedawanych książek w księgarni "Quai des Brumes" w Strasbourgu w listopadzie 2010 i księgarni Matras w Katowicach, począwszy od 28 października 2010 do wyczerpania nakładu.

Wybrane zostaną te woluminy, które w swoim tytule zawierają słowo świat - monde. Karneciki dołączone do zakładek, będą służyły do wpisania cytatu z wybranej publikacji. Fragmenty tekstu dotyczyć będą definicji, wyglądu świata. Czytelnik po wypełnieniu karnetu zwrotnego, wyśle go do Marty Caradec. Nawiąże to kontakt pomiędzy polskim odbiorcą, a artystką z Francji. Po otrzymaniu karnecików z cytatami artystka stworzy, specyficzny, zawierający tylko jedno słowo - artystyczny "Słownik Świata".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.