Facebook Google+ Twitter

Lincz we Włodowie - kolejny dzień procesu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 08:42

Dziś kolejny dzień procesu w głośnej sprawie linczu we Włodowie. Na ławie oskarżonych zasiada 6 mężczyzn, którzy śmiertelnie pobili recydywistę terroryzującego ich wieś.

W poprzednim procesie najwyższe wyroki, jakie zapadły, to dwa lata więzienia w zwieszeniu. Olsztyńska prokuratura uznała, że to stanowczo za mało i odwołała się od wyroku. Białostocki sąd apelacyjny go uchylił i przekazał sprawę do powtórnego rozpoznania. Wszyscy oskarżeni - tak samo jak podczas pierwszego procesu - nie przyznali się do winy. Odmówili także składania wyjaśnień.

Bracia Tomasz, Krzysztof i Mirosław W. są oskarżeni o zabójstwo Józefa C.; Rafał W. odpowiada za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a dwaj pozostali oskarżeni - Stanisław M. i Wiesław K. - odpowiadają za znieważenie zwłok, które według prokuratury kilkakrotnie uderzyli kijem.

W pierwszym procesie olsztyński sąd skazał braci W. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy. Pozostali trzej oskarżeni także otrzymali kary w zawieszeniu. Zmiany wyroku na wyższy chce prokuratura. Obrona zapowiada natomiast złożenie wniosku o przeprowadzenie kolejnej wizji lokalnej.

Do linczu doszło trzy lata temu. Sąsiedzi po zdarzeniu twierdzili, że zaatakowali Józefa C., ponieważ ten groził im maczetą. Mieszkańcy Włodowa zadzwonili na policję, jednak funkcjonariusze komisariatu w Dobrym Mieście nie wysłali tam na czas radiowozu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.