Facebook Google+ Twitter

Linda wypadł z obsady "Tajemnicy Westerplatte"

Wznowiono prace nad filmem Pawła Chochlewa, jednak w obsadzie nastąpiła poważna zmiana, w roli mjr Henryka Sucharskiego zobaczymy Michała Żebrowskiego.

Według portalu dzieje.pl, Jacek Samojłowicz został w tym roku producentem wykonawczym "Tajemnicy Westerplatte" i udało się wznowić zdjęcia, po aferze wywołanej przez negatywną ocenę ze strony kancelarii premiera, która zleciła analizę scenariusza zespołowi historyków. "Po zapoznaniu się z ich opinią odnosimy się do tego filmu niezwykle krytycznie. Scenariusz nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną. To fikcja literacka, która w dodatku uderza w godność i honor polskich żołnierzy" - komentował Sławomir Nowak, cytowany przez portal dzieje.pl. Dużą stratą będzie brak Bogusława Lindy, ale oczekujący tego filmu muszą mieć nadzieję, że Michał Żebrowski udźwignie ciężar roli.

Od 8 listopada ekipa filmowa pracuje w hali zdjęciowej przy Chełmskiej w Warszawie, a następnie na przełomie marca i kwietnia powinni przenieść się z kręceniem na obiekty plenerowe. Akcja "Tajemnicy Westerplatte" rozgrywa się w trakcie pierwszego tygodnia września 1939 roku i ma pokazać obronę Westerplatte przez pryzmat sporu pomiędzy kapitanem Franciszkiem Dąbrowskim, a majorem Henrykiem Sucharskim. Autorem scenariusza i reżyserem jest Paweł Chochlew.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.