Facebook Google+ Twitter

Linia kolejowa : Pakistan - Europa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-05 14:13

W połowie tego miesiąca zostanie uruchomione połączenie kolejowe ze stolicy Pakistanu, Islamabadu przez stolicę Iranu, Teheran do Stambułu w Turcji.

Początkowo trasą tą kursować będą pociągi towarowe, ale w przyszłości władze trzech krajów chcą wprowadzić na ten szlak także składy pasażerskie.

W projekt połączenia Pakistanu z Europą regularnymi liniami kolejowymi zaangażowane są także Chiny. To właśnie chińskie firmy będą zajmować się modernizacją istniejących szlaków kolejowych w Pakistanie, a we współpracy z partnerem pakistańskim także budową wagonów.

Istniejący już szlak kolejowy Islamabad - Stambuł liczy sześć i pół tysiąca kilometrów. Idea uruchomienia bezpośredniego połączenia pomiędzy obu miastami sięga lat siedemdziesiątych, ale dopiero po spotkaniu w Teheranie w marcu tego roku zainteresowane kraje zdecydowały się na rozpoczęcie eksploatacji szlaku.

Wymiana handlowa pomiędzy Pakistanem, Iranem i Turcją sięga piętnastu miliardów dolarów rocznie. Ma tendencje rosnące, ale bez otwarcia połączeń lądowych niemożliwe będzie jej znaczące zwiększenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.