Facebook Google+ Twitter

Linia numer 9. Kończ Waść, wstydu oszczędź!

Już niebawem ma się zakończyć remont jednego z najbardziej zniszczonych odcinków. Po remoncie pociągi osiągną niewyobrażalną prędkość 200km/h. Tymczasem kolej oferuje nam żółwie tempo i podziwianie piękna naszego kraju.

Może lepiej tak się poruszać? / Fot. Robert DanielukPodróżowanie koleją jest bezpieczne, pewne i szybkie. Niczym przesyłki. Tak głoszą różne reklamy, ulotki i wszelakiej maści rzeczy, które mają zachęcić nas do odstawienia samochodu. Dobrze wybieram kolej. Wybieram ją jako mój główny transport na linii kolejowej nr.9, to trasa licząca 325 kilometrów. Warszawa Centralna - Gdańsk Główny. Jednym z głównych ZA, jest punktualność i wygoda. W samochodzie, jadąc nie możemy się wyprostować. Zresztą powody są oczywiste. Mam na tej trasie prawie 30 tysięcy kilometrów.

Na trasie do Gdańska (lub jak kto woli do Warszawy), możemy podziwiać piękno naszego kraju. Od mostu w Tczewie, zamku w Malborku, jezior, lasów po twierdzę Modlin. W cenie biletu także mijamy warszawską część Wisły. Oczywiście dla wytrwałych Polskie Koleje Państwowe, przygotowały szereg imprez, dzięki którym pasażer może bardziej przyjrzeć się bogactwu natury. Przecież to nic trudnego. Wystarczy nasz pociąg (bez znaczenia czy to Intercity, Express czy Osobowy), zatrzymać w polu, lesie. Przy kluczowych momentach można go zwolnić do prędkości żółwia. Wszystko zobaczymy! Sugeruję zabrać ze sobą aparat.

Stan torów na linii Nasielsk - Warszawa Wschodnia, jest fatalny. Stare podkłady zmuszają z roku na rok maszynistów lokomotyw do zwalniania. Muszę przyznać, że pociągi zaczynają jeszcze bardziej zwalniać. Rok temu ten odcinek można było pokonać tylko w jedną godzinę. Dziś zajmuje nam to prawie 1,5 godziny! Wszystko przez prowadzony remont. Warto tu dodać, że to tylko 40 kilometrów! Współczuję tym, którzy jadą dalej. Kraków, Katowice, Kielce, jednak wszystkie pociągi muszą minąć Dworzec Centralny. To nie ominie także podróżujących do Lublina z Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Podpis jak widać jest po to by zjadacze chleba skumali, Oni mają czasem wielkie kłopoty ze zrozumieniem obrazków. Po drugie miałem na to ochotę :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

foto2, no tu to rozumiem , że podpis musi być , bo kto by tam pomyslał,że tak wygląda stacja Gdańsk Główny i że to pociąg osobowy i że wyrusza do Elbląga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

foto fajne, ale ten podpis? po co? albo w jakim celu? przecie to widać ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem z Gdańska, studiuję w Krakowie. Korzystam z PKP ponieważ nie mam innej opcji dojazdu do domu. Z Gdańska wyjeżdżam o 9.25 w Krakowie jestem ok 18.15 albo i później. Za każdym razem podróż trwa coraz dłużej. 8 h w pociągu to nic przyjemnego, nawet w komfortowych wagonach 6 osobowych. A do tego należałoby wspomnieć, że będziemy mieli superszybkie tory ale nikt nie planuje zakupu superszybkich składów z wychylnym pudłem, które nie musiałyby zwalniać na łukach. A bilety coraz droższe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.