Facebook Google+ Twitter

Linie Air France w posiadaniu największego samolotu na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 20:00

Air France to pierwsze europejskie linie lotnicze, które weszły w posiadanie największego samolotu pasażerskiego świata. Airbus A380 został odebrany w Hamburgu, skąd odleciał natychmiast do Paryża.

Po oficjalnym odbiorze w Hamburgu pierwszy europejski egzemplarz powietrznego giganta wylądował na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle'a pod Paryżem. Tam, zgodnie ze zwyczajem, odbyły się swego rodzaju „chrzciny" Airbusa A380. Samolot został oblany wodą przez ustawione w rzędzie samochody strażackie.

Pierre-Henri Gourgeon - dyrektor generalny francuskiej kompanii lotniczej powiedział, że Airbus A380 pozwoli jego firmie na wypracowanie istotnych oszczędności. Jego zdaniem, każdy egzemplarz tego wielkiego samolotu przyniesie 15 milionów euro oszczędności rocznie. Będzie to możliwe dzięki przewożeniu dwa razy większej liczby pasażerów niż w przeciętnym samolocie dalekiego zasięgu.

Nowy samolot będzie latał na trasie Paryż-Nowy Jork. Dzięki jego pojemności Air France przejdzie z pięciu do tylko czterech lotów dziennie między tymi miastami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.