Facebook Google+ Twitter

Linie lotnicze Air Poland ogłosiły bankructwo

Jak poinformował prezes Mariusz Szpikowski, Air Poland sp. z o.o. nie jest w stanie kontynuować swojej działalności na rynku lotniczym z uwagi na fakt, iż główny udziałowiec nie wywiązał się ze swych zobowiązań wobec spółki.

Boeing 757-200 linii Air Poland w dawnym oznaczeniu Air Italy Polska. / Fot. Kadellar, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Air_Italy_Polska_Boeing_757-200.jpg&filetimestamp=20090722114809 Swiss Capital Holding jest większościowym udziałowcem polskiego przewoźnika. Zobowiązał się dokapitalizować spółkę kwotą 11,5 mln złotych.
Pieniądze jednak do tej pory nie trafiły do Air Poland.

W oświadczeniu prezesa czytamy, iż reprezentanci strony szwajcarskiej wielokrotnie zapewniali, że kwota niebawem trafi na konto przewoźnika. Prezes Mariusz Szpikowski traktuje te zapewnienia jako celowe wprowadzenie w błąd "w celu osiągnięcia korzyści majątkowych". Złożył w tej sprawie w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zapewnia, że dzięki porozumieniu z innymi liniami lotniczymi - LOT-em oraz czarterowymi Small Planet i Enter Air, turyści będą mieli zapewnione miejsca w samolotach innych przewoźników.Linie Air Poland rozpoczęły działalność w 2007 roku z inicjatywy Air Italy Group. Przewoźnik oferował loty czarterowe z Warszawy oraz Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Ich bazą był port lotniczy Warszawa-Okęcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.