Facebook Google+ Twitter

Linie lotnicze Alitalia stoją na krawędzi bankructwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 12:25

Włoskie linie lotnicze Alitalia stoją na krawędzi bankructwa. Powoduje to różnego rodzaju komplikacje finansowe między innymi dla pilotów maszyn, którzy muszą podróżować z gotówką.

Paliwo na godzinę lotu przez Atlantyk kosztuje od siedmiu do dziesięciu tysięcy euro. W Rzymie z jego zakupem nie ma jeszcze kłopotu, ale już opuszczając Włochy piloci Alitalii zabierać muszą ze sobą pieniądze na drogę powrotną. Nie tylko na paliwo. Do zapłacenia są także koszty obsługi naziemnej i noclegów. Są już hotele w Stanach Zjednoczonych czy Ameryce Łacińskiej, gdzie na załogi Alitalii czeka pisemna prośba o uregulowanie rachunku z góry, możliwie w gotówce.

Przez długi czas pracownicy walczącego o przetrwanie przedsiębiorstwa, które w 49 procentach należy jeszcze do Skarbu Państwa, mówili o tych trudnościach tylko między sobą. Teraz wyszły one na jaw wraz z informacją, potwierdzoną przez wiarygodne źródła, że w kasie Alitalii pozostało zaledwie 200 milionów euro. Każdy dzień przynosi straty od jednego do dwóch milionów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.