Facebook Google+ Twitter

Linie lotnicze kuszą na wakacje

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-04-05 07:55

Mimo kryzysu linie lotnicze nie rezygnują z rozwoju siatki połączeń. Hitem tegorocznego lata będą regularne rejsy do miejscowości turystycznych.

 / Fot. APW rozpoczętym właśnie sezonie przewoźnicy przygotowali 15 nowych połączeń dla wczasowiczów. To ciekawa propozycja dla osób, które wolą same zarezerwować samolot i hotel, zamiast korzystać z oferty biur podróży.

- Do łask wracają kierunki południowe jak Chorwacja czy Bułgaria - mówi Marek Sławatyniec, szef polskiego oddziału firmy Aviareps reprezentującej kilkanaście linii lotniczych. Ciekawą ofertę przygotował w tym zakresie Norwegian. Z warszawskiego Okęcia można polecieć do Splitu, Dubrownika czy Warny.

Turystów powinny skusić nie tylko ceny biletów zaczynające się już od 149 zł w jedną stronę ze wszystkimi opłatami. - Chorwacja czy Bułgaria mogą być w tym roku popularne ze względu na korzystniejszy przelicznik złotego niż w przypadku euro - podkreśla Sławatyniec. Przykładowo 1 bułgarski lew kosztuje ok. 2,3 zł, czyli o ponad 2 zł mniej niż euro.

Dzięki temu za tygodniowy pobyt w 2-osobowym pokoju w przyzwoitym 3-gwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić 500-700 zł. To co najmniej dwa razy mniej niż za podobną ofertę np. w Grecji. W dodatku w Bułgarii czy Chorwacji w ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele nowych obiektów, które znacznie przewyższają komfortem starsze hotele w innych krajach.

Nowością tego sezonu jest również połączenie do Lizbony z Warszawy. Dzięki dogodnym przesiadkom trasa ta otwiera przed Polakami Brazylię, Afrykę, Azory i Maderę. Nowe kierunki przygotował też LOT. Z Warszawy od początku maja będzie można polecieć do Belgradu, zaś w połowie czerwca startuje połączenie z Krakowa do Aten.

Przewoźnicy, rozszerzając ofertę wakacyjną, ograniczają jednocześnie siatkę połączeń regularnych. Z polskiego nieba zupełnie wycofały się brytyjskie linie Bmi Baby oraz włoskie Volare. Irlandzki Ryanair tnie połączenia z Polski na Wyspy.

W lato nie polecimy już np. z Łodzi do East Midlands czy z Katowic do Bristolu oraz Shannon. Z Warszawy całkowicie wycofuje się brytyjski easyJet, jedne z największych tanich linii w Europie. Obecnie utrzymuje dwa połączenia dziennie na trasie Warszawa - Londyn. Ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na 5 lipca. Pasażerowie, którzy wykupili już bilety na podróż w terminie późniejszym niż 5 lipca, otrzymają wkrótce informacje od easyJet o alternatywnej ofercie połączeń lub zwrocie pieniędzy.

Czytaj na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.