Facebook Google+ Twitter

Linie lotnicze zmieniają kierunek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 07:26

Szykuje się przełom na rynku połączeń lotniczych. Na znaczeniu traci Londyn, zyskują Madryt i Mediolan - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W wiosenno-letnich rozkładach lotów, obowiązujących od najbliższego piątku, po raz pierwszy od 2004 roku nad trasami do Wielkiej Brytanii przeważają połączenia do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji czy na Bałkany.

Z powodu kryzysu w 2009 roku przewozy lotnicze na Wyspy Brytyjskie stopniały o 15 procent do 4,2 milionów pasażerów, a tygodniowa liczba rejsów oferowanych spadła o 30 procent. Gazeta pisze, że zmusiło to linie lotnicze do poszukiwania nowych źródeł dochodu.

W efekcie liczba tygodniowych rejsów do Hiszpanii wzrosła w ubiegłym roku blisko dwukrotnie. Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław podkreśla, że popularność nowych kierunków lotów ma związek z polityką krajów z południa Europy. Hiszpania i Portugalia wprowadziły ulgi w opłatach lotniskowych, a na przykład władze Balearów zachęcają do wizyty na Majorce, dopłacając po 100 euro do każdego turysty z Unii, który skończył 55 lat.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.