Facebook Google+ Twitter

Linie OLT Express mogą stracić koncesję

Urząd Lotnictwa Cywilnego czeka do końca lipca na przekazanie przez OLT Express sprawozdania finansowego za miniony rok. Jeśli przewoźnik tego nie zrobi może stracić koncesję.

OLT Express działa od 2011 roku. / Fot. Jarosław Idaszak, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:OLT_Express_Airbus_A320-214_Idaszak.jpg&filetimestamp=20120615182458 Zgodnie z wymogami każdy przewoźnik jest zobowiązany przedstawić sprawozdanie finansowe za poprzedni rok. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, linie lotnicze OLT Express jeszcze tego nie uczyniły. Jeśli tego nie zrobią ULC może m.in. zawiesić koncesję lub ją cofnąć.

"Nie dostaliśmy takiego sprawozdania, w związku z tym kilka tygodni temu wszczęliśmy postępowanie, które ma wyegzekwować przepisy. Daliśmy przewoźnikowi termin na złożenie tego sprawozdania do końca lipca" - mówi rzeczniczka ULC, Katarzyna Krasnodębska. Jutro przewoźnik na konferencji prasowej ma przedstawić wyniki za pierwsze trzy miesiące działalności oraz ogłosić zmiany w rozkładzie lotów. Przedstawić ma także zaległe sprawozdanie finansowe.

OLT Express działa od 2011 roku. Linie obsługują pasażerskie loty rozkładowe oraz czarterowe. Obecnie samoloty tych linii latają m.in. do Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Łodzi. Plany na najbliższe miesiące to uruchomienie połączeń europejskich.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się że przynajmniej kilka połączeń krajowych pójdzie pod "nóż" bo są nierentowne. Zresztą OLT ma zamiar wycofać 6 samolotów typu ATR bo przewożenie nimi pasażerów na trasie krajowej generuje spore koszty. No i koniec z darmowym cateringiem na pokładach OLT:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.