Facebook Google+ Twitter

Linie OLT Express złożyły wniosek o upadłość

Jak poinformował dyrektor przewoźnika Jarosław Frankowski, linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość ugodową. Zaznaczył, że firma będzie zwracać pieniądze za zakupione bilety.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaPrezes spółki stwierdził, że powodem odwołania lotów był brak możliwości ich sfinansowania. Tłumaczył, że do przewoźnika nie trafiły pieniądze za bilety od niemieckiej firmy obsługującej transakcje płatnicze.

Do momentu zawieszenia lotów na wszystkich trasach klienci wykupili 150 tys. biletów. W wyniku zaprzestania lotów, wczoraj nie poleciało 800 osób, a dziś około 6,5 tys. Jak zaznaczył Frankowski, przewoźnik zwróci pasażerom pieniądze za wykupione bilety. Zwrot w pierwszej kolejności mają otrzymać pasażerowie, którzy mieli wylecieć w ciągu najbliższych dni. Następnie pieniądze trafią do pozostałych osób. Klienci, którzy zakupili bilety przez pośredników, powinni się zgłosić bezpośrednio do nich. Procedura odzyskiwania pieniędzy może potrwać klika tygodni.

To nie wszystkie kłopoty przewoźnika. Jak podaje TVN24.pl, Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional. Kontrola przeprowadzana w spółce ma wykazać, czy przedsiębiorstwo jest jeszcze w stanie w sposób bezpieczny prowadzić działalność lotniczą.

Przewoźnik o zaprzestaniu lotów i sprzedaży biletów poinformował wczoraj wieczorem na swojej stronie internetowej. Spółka OLT Express powstała w 2011 roku w wyniku przejęcia przez inwestora Amber Gold, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair - obecnie OLT Express Regional oraz Yes Airways - obecnie OLT Express Poland. Działalność spółki OLT Express Poland sp. z o.o. oferującej loty czarterowe na rejsach zagranicznych obecnie nie jest zagrożona

O sytuacji w OLT Express przeczytasz także w materiałach

Klopoty linii OLt Express. Sprawdź co może zrobić pasażer
Linie OLT Express zawieszają loty i wstrzymują srzedaż biletów
Linie OLT Express mogą stracić koncesję
Likwidacja lotów krajowych i droższe bilety w OLT Express
Eurolot przejmie połączenia OLT Express

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.