Facebook Google+ Twitter

Linie Qatar Airways rozpoczynają współpracę z Lotniskiem Chopina

Niedawno Emirates zapowiedział loty z Warszawy do Dubaju, dziś Qatar Airways podejmuje decyzję o rejsach z Lotniska Chopina do Doha. Szykuje się ostra walka dwóch najbardziej konkurencyjnych wobec siebie przewoźników.

O nowym przewoźniku w stolicy napisał branżowy portal lotniczy www.aeronews.pl. To dosyć zaskakujący obrót spraw, bo dotąd Polska była omijana szerokim łukiem przez tak elitarnych przewoźników, tym bardziej arabskich.

Teraz okazuje się, że Polska leży w ich zainteresowaniu, a co istotne - Qatar Airways w Warszawie wylądują dwa miesiące przed Emirates, mimo że ten ostatni dużo wcześniej zapowiedział swoją obecność na Lotnisku Chopina. To pierwszy objaw konkurencji, jaka toczyć się będzie w Polsce między dwoma konkurentami.

Samoloty z oryksem na ogonie z Warszawy do Doha latały będą od 5 grudnia w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Qatar Airways to narodowe linie lotnicze Kataru z bazą w Ad-Dausze. Dysponują liczbą ponad 100 samolotów, którymi latają ze stolicy Kataru do miejsc na 6 kontynentach. Średni wiek floty to ok. 5 lat. Linie wielokrotnie otrzymywały 5 gwiazdek w rankingu linii lotniczych - przypomina Aeronews.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.