Facebook Google+ Twitter

Linkujmy w tekstach. Bądźmy bardziej użyteczni

Teksty napisane przez autorów Wiadomości24.pl czytane są przez dziesiątki tysięcy osób. O swych czytelników, jak każda gazeta, dbać powinniśmy najbardziej. Wszyscy razem i każdy z osobna. Stąd poniższy pomysł, sugestia, prośba - jakkolwiek by to nazwać.

 / Fot. Materiały własneRzecz jest prosta i wynika z ogromnych możliwości, jakie daje nam internet (książki o internecie). Do każdego z materiałów, poza galeriami (skąd brać zdjęcia do swych materiałów), możemy bowiem dodawać linki. Zarówno wplecione w tekst, jak i funkcjonujące osobno, np. u dołu strony. Myślę o linkach, które pozwolą dowiedzieć się więcej. Dzięki temu, że kierują czytającego również do innych stron lub blogów ("Blog Autora W24 zwyciężył", gdzie może uzyskać informacje uzupełniające, przeczytać o rzeczach związanych z tekstem (poradnik Marcina Nowaka dla dziennikarzy obywatelskich), poznać zdanie innych, zobaczyć galerię zdjęć (np. efekt bezkrwawych łowów Adama Jacka Pisuli, obejrzeć filmy...

Nigdy nie będziemy w stanie napisać wszystkiego na jakiś temat. Ale tym, którzy (na przykład przez Google) szukają pobocznych informacji, możemy pomóc w dotarciu do nich. Podając właśnie linki (definicja hiperłącza). Choćby do tych miejsc, z których sami korzystamy, zbierając informacje.

Dlaczego o tym piszę? Bo wczoraj próbowałem znaleźć informacje na temat połączeń autobusowych między Łodzią a Warszawą. Wpisałem w Google "autobus Łódź Warszawa". I jedną z najwyżej wyświetlonych stron były Wiadomości24.pl z tekstem Daniela Siwaka o nowej, luksusowej linii autobusowej, łączącej oba miasta. Niestety, tekst nie zawierał akurat tego, czego szukałem... Link z rozkładem jazdy łódzkich "pekaesów"dodałem. Może pomoże komuś, kto w nasz tekst wejdzie w poszukiwaniu danych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wikipedia? Niezgorsze porównanie. Ale faktycznie, nie całkiem o to chodzi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

tylko pamiętajcie, żeby linki wklejać wraz z http:// a nie samo www. bez tego link będzie złączony z adresem linkśtam/link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nasze teksty nie zamienia sie w artykuły z Wikipedii??

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2007 09:37

Ja to próbowałem robić z linkami do filmów umieszczonych w sieci i niestety one nie działają. Pojawia się tylko adres Wiadomości, a ponadto znikają słowa wyróżnione linkiem. Tekst traci sens i czytelność. Już o tym pisałem, podobnie, jak też o edycji fotografii zamieszczanych w tekście. Mimo ustawiania ich w konkretnych akapitach wszystkie pojawiają się w podglądzie na dole tekstu, a znaczniki ich wstawienia są widoczne w redagowanej wersji roboczej. Naprawdę wymaga to dopracowania ze strony programistów. Moderatorzy mówią, że u nich to działa, ale u mnie, na Tarchominie nie... Trzeba nad tym się pochylić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Bardzo, bardzo ważna sprawa. Staram się uskuteczniać.

Polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ostatnio bardzo doceniam linki; mogą one wręcz ubarwiać tekst, nadawać mu pewnych niuansów... słowem... warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) dobry pomysł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2007 13:33

Fakt, wplecenie linkow w tekst nie jest problemem... I fakt: zapominamy o tym... Ja sie poprawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ma sens :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.