Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31595 miejsce

Lipali: Nadal jest z czym walczyć

Zespół Illusion był legendą polskiej sceny rockowej. Mimo że nie istnieje już ładnych parę lat, jego lider Tomek "Lipa" Lipnicki nadal plasuje się w ścisłej czołówce wokalistów rockowych.

Tym razem dzielnie dzierży pałeczkę głównodowodzącego w istniejącym od 2000 r. zespole Lipali. Trio to ma się bardzo dobrze, o czym świadczą cztery wydane płyty oraz zakończona niedawno trasa "Eska Rock Tour". Przed koncertem w lubelskim klubie "Graffiti" miałam przyjemność porozmawiać z Lipą oraz Adrianem "Qlosem" Kulikiem - basistą i managerem Lipali.

Ruda: Kto wpadł na pomysł zorganizowania trasy "Eska Rock Tour"? Mieliście jakiś wpływ na to, który z zespołów będzie Wam towarzyszył?
Lipa: Qlos i Maciek [Maciej Wasio, wokalista zespołu Ocean towarzyszącego na trasie - przyp. red] to wymyślili i zorganizowali. Chłopcy się bardzo postarali, to jest duże przedsięwzięcie, trasa ma kilkanaście miast. Widać, że obaj dyrektorzy z zawodu (śmiech). Autokar jest przaśny, co? (śmiech). Wielki, fajnie obklejony.

Qlos, jesteś teraz menadżerem zespołu. Dlaczego nie ma nikogo z zewnątrz? Nie byłoby wam łatwiej?
Sprawa jest prosta. Ja dbam o to, bo trzeba z czegoś żyć. Poza tym, sytuacja wyglądała tak, że ludzie, którzy z nami do tej pory współpracowali, nie ogarniali tego. Na przykład nie odbierali telefonów, a my nie wiedzieliśmy, co się dzieje w naszych sprawach. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i był to najlepszy krok, jaki mogliśmy zrobić.

Pytam, bo niektórzy twierdzą, że artysta nie powinien się już zajmować takimi rzeczami jak organizacja koncertów itp.
Lipa: Otóż to, ja się tym nie zajmuję, bo nie mam do tego głowy. To nie chodzi o to, że artysta nie może. Jest na świecie wielu takich, którzy świetnie sobie radzą w interesach, bo mają do tego głowę, oprócz tego, że są muzykami. Ja nie mam, Łukasz też [Łukasz Jeleniewski, perkusista Lipali - przyp. red.], fajnie, że ten Qlos jest (śmiech).

QLipali, Graffiti, Lublin 11.11.2009 / Fot. Marcin Iwanlos: Nie jest to agencja koncertowa, choć taka jest też w jakichś planach…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

spoko Ziomki nie ma to tamto. Mają bardzo ciekawe podejście do życia które ja generalnie bardzo popieram. Zachęcam do przeczytania wywiadu bo śmieszny i do słuchania Lipali!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia z koncertu możecie obejrzeć w galerii: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.