Facebook Google+ Twitter

Lipcowe wydanie polonijnego "Dwukropka"

Ukazał się kolejny numer polonijnego miesięcznika „Dwukropek”, wydawanego w środowisku polonijnym Cape Town w RPA przez Joannę Majksner-Pinską, która jest członkiem zagranicznym Stowarzyszenia Forum Mediów Polonijnych w Tarnowie.

Okładka lipcowego numeru Dwukropka. / Fot. Scan okładki W nowym, lipcowym numerze jak zawsze wiele ciekawostek bieżących z Polski, jak też przypomnienie o narodowych bohaterach i twórcach oraz tradycjach.

W "Dwukropku" czytamy m. in. o obchodzonym 1 lipca dorocznym „Dniu psa”. Dość często najlepszego przyjaciela jakim jest pies traktuje jak zabawkę lub służebną istota, która ma pracować dla człowieka. Zapomina się, że nasz przyjaciel pies nie skrytykuje, nie interesuje go zawartość naszego portfela ani status społeczno – polityczny.

Joanna Majksner - Pinska, red. naczelna Dwukropka. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiMądry pies zawsze powita swojego pana i jego przyjaciół w wyniku wspólnych spacerów zawsze można nawiązać nowe znajomości z innymi właścicielami psów. Dobrze wychowany zwierzak ma zawsze pozytywny wpływ na twoje dziecko, zawsze wysłucha ciebie i nie zrobi z twoich uwag awantury.
Psy mają bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Każdy uczciwy właściciel czworonoga ma większą radość z życia. Dzięki systematycznym spacerom z psem dotlenia się serce, płuca, zmniejszeniu się stres. A co najważniejsze spacerując z psiakiem, mamy niższy poziom cholesterolu oraz tłuszczu w krwi.

Mało kto w Polsce pamięta, że Sejm RP uchwalił iż 2012 rok jest rokiem trzech wybitnych Polaków: Józefa Ignacego Kraszewskiego, ks. Piotra Skargi, Janusza Korczaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.