Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3013 miejsce

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Liposukcja (ang. liposuction) – znana również, jako „usuwanie tłuszczu” lub w skrócie „lipo” to zabieg chirurgiczny, która usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej...

Według wielu badań jakie są przeprowadzane najbardziej popularnym i noworocznym postanowieniem, jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki ciała. Niestety często, po mimo podejmowanych diet, intensywnych ćwiczeń, a także wielkiej sile walki o piękny wygląd, niestety nie udaje się nam osiągnąć określonego celu. Ale nic straconego, bo z pomocą przychodzi nam liposukcja czyli tzw. odsysanie tłuszczu. Jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, warto dowiedzieć się na czym ona polega, dla kogo jest przeznaczona i jakie daje efekty.

Co to jest liposukcja?
Liposukcja to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tłuszczu z różnych partii ciała. Najczęściej wykonywany jest w obrębie brzucha, ud, ale również z pośladów i boczków, karku, policzków, podbródka, łydek, kostek, piersi, łokci, czy spod kolan. Rurki wprowadzane są pod skórę przez wykonane wcześniej nacięcia o wymiarach od 2 do 10 mm. Lekarz przed zabiegiem wraz z pacjentem ustalają istotne szczegóły, a wszystko po to aby efekt po przeprowadzonej operacji był jak najlepszy. Zabieg liposukcji wykonuje się zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Znieczulenie jakie zostanie podane przez lekarza zależy głównie od rodzaju zabiegu na jaki się zdecydujemy.

Kto może poddać się odsysaniu tłuszczu?
Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu. Pacjent musi być przede wszystkim pełnoletni i zdrowy. Powinien być aktywny i odpowiednio się odżywiać. Kolejnym czynnikiem, który może ograniczyć możliwość wykonania zabiegu jest wiek. U osób starszych skóra nie jest już tak wystarczająco elastyczna i sprężysta, dlatego efekt po wykonanej operacji może być niezadowalający. Kobiety w ciąży również nie mogą podać się temu zabiegowi.

Co należy wprowadzić do swojego życia po zabiegu?
Po dokonanym zabiegu, należy wdrożyć nowe zasady. Osoby, które były wcześniej otyłe muszą przestrzegać ścisłej zdrowej diety, która pozwoli utrzymać efekt po zabiegu. Bardzo ważne jest również regularne uprawianie niezbyt forsownej gimnastyki. Szczególnie polecana jest jazda na rowerze, rolkach lub pływanie. Ważne jest również aby w pierwszym roku po operacji nie zbyt interesowanie się opalać oraz korzystać z solarium i sauny.

Należy pamiętać, że nie jest to zabieg ratujący życie i decyzja o jego podjęciu powinna być przemyślana.
Bardzo ważne są również badania, które zleca lekarz w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Żródło informacji: http://liposukcja.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.