Facebook Google+ Twitter

Lipskee - prawdziwy kosmita tańca!

Półfinalista programu "Mam Talent", laureat wielu prestiżowych nagród, nauczyciel tańca, a przede wszystkim najlepszy tancerz poppingu w Polsce. O sobie i pasji życiowej jaką jest taniec opowiada specjalnie dla serwisu Wiadomości24.pl

Lipskee / Fot. Zdjęcie udostępnione przez tancerza
Adrian Lipiński tańcem zajmuje się od ośmiu lat. Promuje popping uczestnicząc w turniejach i zawodach, w których zazwyczaj zajmuje miejsce „na podium” lub pełni rolę jurora. Poczuwa się do promowania polskiego funk styles i dbania o jego rozwój, co pokazał m.in. występując w telewizyjnym programie „Mam Talent”.

Popping jest mieszanką stylów tańca funk oraz ulicznego. Polega na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni, tzw. pop. Jest to wykonywane w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Tancerz poppingu zwany jest popperem.

Kiedy zainteresowałeś się poppingiem?
Fascynacja tańcem pojawiła się u mnie już w dzieciństwie. Nie był to wtedy jeszcze popping, a bynajmniej nie miałem tego świadomości. Jako kilkuletni chłopiec pasjonowały mnie wszelkie bajki oraz filmy, w których głównymi bohaterami były roboty, cyborgi, itp. Z czasem zacząłem odwzorowywać ich ruchy, co sprawiało mi niebywałą przyjemność. Oryginalnym poppigiem zajmuje się od około 5 lat. Wcześniej tańczyłem robot style, slow motion, king tut, waving, hitting (style wchodzące w skład poppingu - przyp.red.). Z biegiem czasu zbierałem fundamentalną wiedzę , która dała podstawy do kreowania własnego stylu oraz tańczenia oryginalnego electric boogaloo style.

Czyli nie miałeś żadnych „tancerzy-ideałów”?
Oczywiście miałem i mam idoli. Na samym początku był to Storm, którego po raz pierwszy zobaczyłem w teledysku Music Instructor „Rock your body”. Zrobił na mnie niesamowite wrażenie oraz stał się moim niepodważalnym autorytetem. Fascynował mnie styl jego tańca oraz niesamowity freestyle w poppingu. W miarę pozyskiwania wiedzy o początkach tego tańca, poznałem twórców poppingu, mianowicie electric boogaloo’s, którzy są autorytetami dla wielu, a przede wszystkim dla mnie. Wyznaczają prawidłową drogę, którą powinien podążać każdy prawdziwy popper. Moja lista tancerzy-ideałów, jak to określiłeś, jest niezmiernie długa zatem nie będę Ich wszystkich tu wymieniał.

Masz jakiś swój „numer popisowy”, coś czym powalasz widzów na ziemię?
Po prostu popping! [śmiech]

Od kiedy jesteś związany z NBDS?
Z New Boogie Down School jestem związany od początku powstania tego projektu. NBDS jest wspaniałym miejscem, gdzie można nauczyć się tańczyć takie style jak np. popping, locking, hip hop oraz break dance, a także zdobyć niezbędną wiedzę o kulturze hiphopowej i funkowej. Jest poza tym alternatywą dla młodych, ambitnych, twórczych ludzi, a moim celem jako instruktora jest obdarzać ich wsparciem, a przede wszystkim nauczać prawdziwego poppingu&boogaloo!

Tam poznałeś Bladego Krisa?
Bladego Krisa poznałem kilka lat temu na gdyńskim Bruk Festiwalu, gdzie miałem sposobność prowadzić warsztaty. Nasze drogi powtórnie się skrzyżowały, kiedy Blady zamieszkał w Gdańsku i dołączył do kadry NBDS jako instruktor Beat Boxu. Personalnie darzę Bladego sympatią oraz szacunkiem - za to czym się zajmuje i jaką osobą jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

R.
  • R.
  • 25.04.2012 17:04

PROPSY !

Komentarz został ukrytyrozwiń
qyruozfqfmv
  • qyruozfqfmv
  • 13.07.2011 13:03

xUjBAf <a href="http://mpqggzyojyog.com/">mpqggzyojyog</a>, [url=http://zbaetdylpzhx.com/]zbaetdylpzhx[/url], [link=http://fztxmwbtxzxp.com/]fztxmwbtxzxp[/link], http://clyelmqgjoua.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję kolejnego udanego wywiadu! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.